Celotni članek je na voljo le naročnikom.
BERITE POŽAREPORT ŽE OD
Sreda, 15. Maj 2013 ob 09:35
Sorodne vsebine
ZADNJE OBJAVE
NAJBOLJ OBISKANO
Komentarji (17)
May 15, 2013
0
Slovenijo uničujejo levičarski in desničarski skorumperanci.Narodni heroj ERIK BRECELJ:
Tako smo še vedno priča tudi sistemski korupciji v zdravstvu,« je povedal.
http://www.dnevnik.si/zdravje/iniciativa-zdravnikov-poziva-k-ukrepom-za-spremembo-delovanja-zdravstvenega-sistema.Večina se z njim stirnja,nekateri pač ne.Na te zadnje bodite pozorni,TI SO ZLOČINCI ZOPER NAROD-LOPOVI IN BARABE,SKORUMPIRANCI ,KI SO UNIČILI DRŽAVO IN NAROD, TAKO PREPROSTO JE TO.SAMO POZORNI BODITE IN VIDELI BOSTE KOLIKO JIH JE.
SAMI SE BODO POKAZALI,KER IZ SVOJE KOŽE NE MOREJO.TO SO KARDELNI LOPOVI!
May 15, 2013
0
Jebem vas bedake ustajniške! Kreteni!
May 15, 2013
0
Okrogla miza "Svet Evrope in Slovenija"
Slovenija je včeraj, 14. 5. 2013, praznovala 20. obletnico članstva v najstarejši evropski mednarodni organizaciji – Svetu Evrope (SE). Ob tej priložnosti je ministrstvo za zunanje zadeve pripravilo okroglo mizo "Svet Evrope in Slovenija: dve desetletji pridobljenih izkušenj in novi izzivi za prihodnost".
http://za-misli.si/video-svet/976-okrogla-miza-qsvet-evrope-in-slovenijaq
May 15, 2013
0
Članstvo, mogoče celo dvojno, ima skupne jasli. Kalili so se pod Kučanom. Mogoče, če se sivolasi odločijo, bo iz obeh nastala nova stranka, še enkrat prebarvana in preimenovana, s kakšnim novim obrazom.
May 15, 2013
0
najbolj butasto je to, da je Logarjeva vedno veljala za kader blizu NSi in dr. Bajuku, kar so ji zamerili tudi v SDS, zdaj pa jo prav NSi ruši.
May 15, 2013
0
Tsunami je premila beseda. Alenkina vlada sama, ali pa tudi s pomočjo zamrznjenega, pri zamenjavah postavlja nov izpopolnjen standard in merila. Tako, pri zamenjavah res velja, da prejšnja SDS vlada ni znala delati. Naj danes gledajo in se čudijo, ali še bolje učijo! Vse, kar ne pobegne na drevo, se mora zamenjati. Tu zaradi višjih ciljev ni pardona!!!
May 15, 2013
0
Nova Slovenija je tu pihnila mimo na celi črti. Opazno je, da ne poznajo stvari in da to počnejo ta mladi v NSi. Malo se potegnite nazaj, če nočete končati kot Virant
May 15, 2013
0
Tovariš Lukšić pripravlja novelo zakona,ki se nanaša na pridelovanje krompirja,zakonska
določitev naj bi predpisovala obvezno sajenje SAMO rdečega krompirja,ki bo v kratkem
postal osnovni prehrambeni artikel večine Slovencev,kajti bele sorte krompirja nikakor
ne sodijo na jedilni list "naprednih" državljanov,ker je ideološko kontaminiran
May 15, 2013
0
Tajništvo NSi obračunava z Reporterjem in blati Romano Logar
Zakaj branijo kadre z bremenom sumov kaznivih dejanj in odločitve svojih predstavnikov zanje, si bodo morali pri NSi odgovoriti sami. Reporter ne vnaša nobenega nemira med stranke slovenske pomladi, kot nam očitajo, vnaša pa nemir pri odločitvah za akterje osumljene gospodarskega kriminala in ga bo vnašal še naprej, pa če NSi te akterje podpira ali ne.
Danes so na spletni strani stranke NSi objavili zapis z naslovom »Reporter brani Golobičeve kadre« (na naslednji povezavi: http://www.nsi.si/reporter-brani-golobiceve-kadre.html) kot odziv na naš članek »Desant na Ajpes«. V članku smo razkrili, da je svet Ajpes (Agencija za javnopravne evidence in storitve) za novo direktorico te agencije izglasoval Karmen Škufco, ki je v kriminalistični preiskavi zaradi suma zlorab v letih, ko je vodila Poslovno cono Komenda d.o.o.. Posebna komisija občine Komenda je ugotovila, da je Škufca nakazovala stotine tisoč evrov družbam v lasti prijateljev nekdanjega premierja Toneta Ropa, iz dokumentacije podjetja pa sploh ni razvidno za plačilo kakšnih storitev ali svetovanj naj bi šlo.
Kljub temu, da je Škufca osumljena za gospodarski kriminal, je bil eden od članov sveta Ajpes, ki jih to ni odvrnilo od glasovanja zanjo, tudi Matjaž Jevševar. Če bi bil Jevševar pripadnik Pozitivne Slovenije, SD ali Državljanske liste, takšno ravnanje niti ne bi bilo presenetljivo, toda Jevševar je pomemben predstavnik Nove Slovenije, celo predsednik strankinega regijskega odbora Slovenska Istra. Vključitev predstavnika Nove Slovenije v kadrovsko čistko vlade Alenke Bratušek skušajo na NSi opravičiti z razlago, da je Romana Logar tako ali tako Golobičev kader. Vsak, ki že 20 let spremlja dogajanje v slovenski politiki, ve da je takšna oznaka absurdna, kar navsezadnje sledi celo iz zapisa na strani NSi.
Objavili so namreč del intervjuja Gregorja Golobiča v Financah januarja 2004 v katerem ta nekdanji glavni kadrovik LDS jasno pove, da je bila njegova odločitev, da je na položaj direktorice Službe družbenega knjigovodstva leta 1993 spravil Logarjevo, napačna. To potrjuje, da Logarjeva nikoli ni bila Golobičev kader, ampak ravno obratno. Zaradi tega, ker se ni hotela podrediti tedaj vladajoči LDS, je bila nenehno pod pritiskom Golobiča, »njegovih« medijev in na sploh LDS. Najbolj jim je šlo v nos, da je izvajala neodvisno revizijo lastninskega preoblikovanja nekdaj družbenih podjetij in so za blokiranje tega projekta celo spremenili zakonodajo, kar pa je ustavno sodišče naknadno preprečilo.
Skrajno zavržno je braniti odločitev svojega strankarskega predstavnika, da za mesto direktorice Ajpes podpre osebo osumljeno za gospodarski kriminal v prid prijateljev Toneta Ropa, z zlaganim blatenjem protikandidatke Romane Logar. Ta je v času dosedanjega vodenja Ajpes poslovne baze te agencije približala uporabnikom in jo naredila bolj učinkovito. Drugače od Škufce nad njo ne visi sum oškodovanja niti za en cent.
Zakaj branijo kadre z bremenom sumov kaznivih dejanj in odločitve svojih predstavnikov zanje, si bodo morali pri NSi odgovoriti sami. Reporter ne vnaša nobenega nemira med stranke slovenske pomladi, kot nam očitajo, vnaša pa nemir pri odločitvah za akterje gospodarskega kriminala in ga bo vnašal še naprej, pa če NSi te akterje podpira ali ne.
Pod zapis NSi se nista podpisala ne glavni tajnik stranke Robert Ilc, ne predstavnik za odnose z javnostmi Jernej Vrtovec. Če že njima, ki sta bila še mladoletna v času, ko je imela Logarjeva zaradi svojega dela že težave z Golobičevimi ljudmi, spomin ne seže tako daleč, pa bi morala vsaj predsednica NSi Ljudmila Novak brzdati takšne izbruhe. Poleg tega so zapisali, da »odgovorni urednik Reporterja ne premore niti toliko demokratičnosti, da bi objavil tudi drugo plat zgodbe, v obliki popravka, ki ga je zahteval Matjaž Jevševar.« Tukaj ne gre le za manipulacijo, temveč za čisto laž. V zadnji številki Reporterja smo na strani 66 objavili Jevševarjev popravek v celoti, brez kakršnihkoli sprememb, na kar smo Vrtovca danes tudi opozorili. Kmalu za tem je bila neresnična navedba umaknjena iz zapisa na spletni strani NSi.
Kakšno stališče imamo do ravnanja predstavnika NSi Matjaža Jevševarja v zvezi z Ajpes pri tedniku Reporter, je bistveno manj pomembno od tega, kako bodo Jevševarjevo ravnanje in podporo NSi za takšno ravnanje ocenili volivci NSi
May 15, 2013
0
Ah, dajte, dajte, pripisovati Blažiču tako moč, je bolano. Lahko se mu kaj poočita, ampak tega, kar tu piše, sigurno ne. Tudi ni res, da je na Demokracijo prišel tako kot tu piše. In tudi ni res, da je R. Logar kader SDS, še manj Golobičev. Kdor pozna stvari, takih stvari ne razširja. Me zanima, kje je to mešanje dreka objavljeno?
May 15, 2013
0
Naj se PS in SD pokoljeta med sabo, bomo imeli ostali mir in lepo življenje...
May 15, 2013
0
Mene še vedno zanima KAJ ŠE VEDNO DELA v stranki NSi MATEJ TONIN, ki je KUĆOTU izglasoval enormno penzijo???
LUDAMILA je Tonina zagovarjala!!!!
Ko boš to obelodanil, ti bom tudi kaj verjel!!!
Roco
May 15, 2013
0
V zadnjih dveh letih se je močno razpaslo govorjenje o t. i. stricih iz ozadja, kar je postal že stalen del besednjaka med desnimi politiki in publicisti, saj naj bi strici prihajali zgolj z levice. Toda zadnje dogajanje kaže, da ima tudi slovenska desnica svoje strice, ki spretno lobirajo in držijo vse niti v rokah. To velja zlasti za botre iz Zbora za republiko, ki je dejansko civilnodružbeni podaljšek Janševe SDS.
Posebej skrb vzbujajoče pa je, da se v zadnjem času v notranjepolitično dogajanje na skrajno bizaren način vključujejo tisti, ki bi morali biti zadolženi kvečjemu za poročanje o dogodkih, torej novinarji. O tem govori primer novinarja Demokracije Gašperja Blažiča. Čeprav Demokracija ne spada med običajne medije, saj gre za glasilo SDS, pa prav Blažičev primer dokazuje neverjetno bizarno in predrzno igro iz ozadja in sicer v samo osrčje stranke NSi. Slednja je namreč vse od svoje ustanovitve leta 2000 veljala za nekakšno satelitsko stranko večje SDS. Spomnimo: SDS se je leta 2000 ustrašila nove združene SLS+SKD, zato jo je poskušila zrušiti tako, da je nekaj vidnih članov združene stranke potegnila ven. Seveda so ustanovili svojo stranko in tako dodatno razdrobili desnosredinsko strankarsko prizorišče. SDS je pri tem kot izgovor uporabila večinski volilni sistem, kar pa je bil zgolj blef, saj je SDS kasneje na kongresu »popravila« svojo odločitev, da v primeru neuzakonitve večinskega sistema sploh ne bo sodelovala na volitvah, kar je šolski primer njene nenačelnosti.
Ves ta čas je imela NSi, dokler je bila v senci SDS, tudi podporo vseh medijskih izpostav »velikega brata« iz Grosuplja. In ti mediji (prej Mag, potem Reporter, ves čas pa Demokracija) so tudi posredovali, ko se je nekdo oddaljil od Janševe linije. Seveda pa ni mogla preprečiti nastanka Krščansko-demokratske stranke, ki so jo ustanovili razočarani nekdanji člani NSi. Seveda sta Demokracija in Reporter takoj začela z negativno propagando proti novi stranki, ker slednja ni hotela plesati po Janševih notah. Podobno se je zgodilo tudi kasneje z ustanovitvijo Virantove Državljanske liste.
A vrnimo se k Blažiču. Slednji je z Demokracijo začel sodelovati že jeseni leta 1999, po osmih letih honorarnega dela se je tudi zaposlil kot novinar, še prej pa je diplomiral iz teologije. Diplomo iz teologije je pridobil v precej sumljivih okoliščinah, saj je po podatkih iz Cobissa kot mentor naveden dr. Ivan Štuhec, ki velja za nesporni vezni člen med SDS in RKC. Prav Štuhec naj bi tudi preko dr. Alenke Šverc usmerjal NSi, da je stopala po Janševih stopinjah. Navsezadnje je tudi član predsedstva Zbora za republiko in torej eden od »posvečenih«, ki nadzorjuje politiko pomladnih strank, pri čemer je tudi močno vdan Janši. Ob tem je tudi publicistično zelo aktiven in si je predvsem v zadnjih dveh letih privoščil tudi nekaj bizarnih izjav, zaradi katerih se je močno zameril resničnim kristjanom. Za Blažičem pa naj bi stal tudi evropski poslanec dr. Milan Zver. Prav Zver je bil tisti, ki je Blažiča tudi spravil na Demokracijo, saj mu brez zvez to nikoli ne bi uspelo, kajti leta 2000 je bil še razmeroma neznan pisec brez referenc, medtem ko je Blažičevemu angažiranju v Demokraciji nasprotoval dr. Ludvik Čanžek, ustanovitelj Vede, sicer prvega izdajatelja Demokracije. Kot je znano, je podjetje Veda vodil tudi še eden od Blažičevih prijateljev dr. Jože Zagožen, sicer znan kot eden od razvpitih akterjev trgovine z orožjem ter afere Patria. V Blažičev krog sodi tudi Barbara Brezigar, ki naj bi poskrbela, da so tako rekoč vse kazenske ovadbe, ki so bile vložene proti Blažiču zaradi utemeljenih sumov spolnih zlorab, obtičale v predalu.
Blažič je svoj položaj na Demokraciji ves čas spretno izkoriščal in se tudi pojavljal na verskih prireditvah, čeprav ima v zadnjem času veliko težav, saj so mnogi katoličani njegovo dvojno igro spregledali. Blažič je namreč svoj vpliven položaj znotraj RKC namreč ves čas izkoriščal za politično propagando v prid Janši in SDS, pri tem pa je tudi grobo obračunaval z ljudmi iz RKC, ki niso podpirali politične desnice. Tako se je avgusta lani na precej grob način spravil na Združenje slovenskih katoliških skavtov in skavtinj zaradi povabila sedaj že nekdanjega predsednika republike dr. Danila Türka na proslavo na Primorskem. Kot je znano, je Blažičev komentar, v katerem je napadel vodstvo skavtov, naletel na veliko neodobravanje tudi v vrstah slovenskih škofov. Nazadnje pa je ob živce spravil tudi vodstvo društva Prenova v Duhu, kjer je bil dejaven na področju glasbene animacije, zato so se v Prenovi odpovedali njegovim uslugam. Sodu je namreč izbilo dno, ko je hotel Blažič na stroške društva kupovati glasbeno opremo za lastne potrebe, kar seveda ni bilo prvič – leta 2001 je podobno poskušal preko Kulturno-umetniškega društva Smlednik, kjer je bil skupaj predsednik kar pet let, vendar od tega samo dve leti aktivno, potem ko so ga ustoličili s pučem.
Blažič pa od nedavnega lobira preko svojih ljudi v NSi za sklic izrednega kongresa, na katerem naj bi zamenjali predsednico stranke Ljudmilo Novak. Po naših virih se Blažič že nekaj tednov posamič ali v skupinah sestaja z nekaterimi člani NSi in jih nagovarja za sklic izrednega kongresa, začuda pa med temi ljudmi ni praktično nikogar iz vodstva NSi. Po naših informacijah naj bi to počel tudi na »povabilo« iz SDS. Blažič naj bi bil kobajagi simpatizer NSi, čeprav je kot novinar Demokracije na plačilni listi SDS, temu primerna pa je tudi njegova smer. Januarja letos je tako grobo napadel vodjo poslanske skupine NSi Mateja Tonina zaradi njegove podpore famozni Kučanovi privilegirani pokojnini. Ko je postalo jasno, da bo Ljudmila Novak vzela Tonina v bran, pa je Blažič napadel tudi njo, čeprav jo je sprva podpiral, saj je v njej videl nadaljevanje Bajukove politike. Še na prejšnjem kongresu, ko je prišlo do spora med Novakovo ter Lojzetom Peterletom, je bil Blažič trdno podpornik Novakove, definitivno pa ji je odrekel podporo februarja letos, ko je napovedala, da se nihče od NSi ne bo udeležil shoda Zbora za republiko. To se sicer ni povsem uresničilo, saj sta bila med udeleženci tudi Mojca Kucler Dolinar in Aleš Hojs, tedaj še obrambni minister, od zadnjega kongresa NSi pa tudi podpredsednik stranke. Prav Kucler Dolinarjeva in Hojs veljata znotraj NSi za zastopnike skrajno konservativne linije, ki je naklonjena Janši ter vrhu slovenske RKC, zato si Blažič prizadeva, da bi kateri od njiju postal tudi predsednik stranke.
Po aferi s Tonimom, ki ga je Blažič pred dvema tednoma v Demokraciji previdno pohvalil zaradi njegovega odziva na zahteve sindikatov, naj si poslanci znižajo plače, pa je sodu izbilo dno dogajanje na seji sveta Ajpesa, ko je bila za direktorico te agencije imenovana Karmen Škufca, ki jo je ob tem podprl tudi vidni član NSi Matjaž Jevševar. To potezo je grobo napadel tednik Reporter, češ da je NSi odrekla podporo Romani Logar, ki je, kot je znano, že dolga leta kader SDS, v glavnem tajništvu NSi pa so jo skoraj žaljivo označili za »Golobičev kader«, saj je na čelo SDK prišla leta 1993 z izrecnim privoljenjem tedanjega generalnega sekretarja LDS Gregorja Golobič, sicer kasnejšega predsednika Zaresa in sedaj vplivnega strica iz ozadja. Blažič se v tej zadevi, zanimivo, ni oglasil, bržkone tudi zato, ker je smatral, da ne bi bilo dobro odpreti še eno fronto s »kocbekovci« znotraj NSi, ki so preko tajnika stranke Roberta Ilca na spletni strani NSi obračunali z Reporterjem. Prav to pa naj bi sprožilo pravi alarm, Blažič pa je začel kot obseden po telefonu klicati nekatere člane NSi in jih nagovarjati k izrednemu kongresu, češ Ljudmili Novak se je povsem utrgalo, saj naj bi pustila povsem proste roke Kocbekovi liniji znotraj NSi. Prav ta linija naj bi imela tudi o SDS praktično identično mnenje kot stranke na levici, češ da je Janša dobil še sedmi mandat za vodenje SDS, kar naj bi bilo tipično »severnokorejsko«. Razlog za paniko pa je povsem tehten: če Kocbekova linija prevzame vodenje NSi, bo slednja zanesljivo ubrala zelo podobno politiko kot SLS, ki že ves čas drži distanco do Janševe SDS. Naši viri trdijo, da so možnosti, da bi šla v primeru zmage SDS na volitvah v koalicijo tudi SLS, praktično nične, kar pomeni, da bo SDS ostala osamljen jezdec na desnici. Prav zato skušajo Blažič in kompanija rešiti, kar se sploh rešiti da. No, med »kocbekovci« naj bi bil tudi Jernej Vrtovec, sicer tiskovni predstavnik. Za zanimivost naj povemo, da je večno samski 33-letni Blažič menda celo zasledoval njegovo sestro, ki dela kot novinarka na STA, vendar se mu slednja ni pustila in Blažič je spet ostal praznih rok, zaradi česar naj bi bila njegova zamera še toliko večja.
Kljub sorazmerno velikemu Blažičevemu vplivu pa ima Blažič precejšnje težave, saj naj bi ga bili povsod že siti. Zaradi tega naj bi bil tudi zelo nervozen. Bilo pa je samo vprašanje časa, kdaj bo njegova bizarna vloga prišla v javnost.
May 15, 2013
0
Glavno je, da je Jankovič podpisal papir in se za butalca Lukšiča in Viranta umaknil iz državne politike. Ne bo se pa zgodilo nič kar ne bo po njegovi želji.To pa je očiščena politika.
May 15, 2013
0
pred jankovićem ne bomo imeli miru dokler ne bo aretiran