Ozke intreresne skupine družboslovne inteligence, so si izmislile termin "Ranljive skupine".
Človekovim pravicam iz ustave, ki nam zagotavlja enakost pred zakonom, so različne civilne iniciative (V imenu koga? Kdo jih je pooblastil? Ali obstaja družbena razprava na to temo?) na novo kategorizirali ljudi. S terminom "Ranljive skupine" terjajo posebne pravice (naključni vrstni red), za ženske, za Rome, za istospolne, . . . .
Dalje te družboslovne civilne iniciative na novo pišejo pravila medsebojnih odnosov med spoloma. Zaradi dobrih pozicij v medijih, v pravnih strukturah, nam pojasnjujejo kaj je v medsebojnih odnosih med žensko "ja" in kaj "ne". Te civilne iniciative želijo biti pametnejše od milijone različnih interakcij med moškimi in ženskami (samo v Sloveniji). Navezovanje stikov med spoloma, zapeljevanje in odzivanje ali (in) zavračanje ima na tisoče obrazov. Na tisoče različnih načinov. Mnogi moški in mnoge ženske vemo, da "ja" ni vedno "ja" in da tudi "ne" ni vedno ne. Igra, ki pamtiveka poteka med moškim in žensko je raznolika. Namen feminističnega lobija je, zajeziti moško spolno moč, ji nadeti uzde, jo kriminalizirati. Jo prilagoditi lastnemu, zamanjšanemu, libidu.
Predvsem misleči ljudje ne smemo dovoliti, da se bo pravna rešitev sprejemala v ozkem krogu pravnikov in ženskih družboslovnih krožkov. Razprava ni v intereseu feninističnega lobija, ki v nameri po hitri uveljavitvi lastnih zamisli, direktno pritiska na za zakonodajna telesa in si želi takojšnje uveljavitve. Nujna je interdisciplinarna obravnava pobud.
Jan 18, 2019