Novi šef Volkswagna že napovedal spremembe, ki marsikomu ne bodo po godu
Zato je Cupra postala tako priljubljena - Avto magazin TV
Toyota z novim načinom proti škodljivim izpustom - a brez elektrike!
GHD Lučine: Razplet pričakovan, dirka pa vse prej kot dolgočasna
Spoznajte simpatično bejbo, ki je v Netflixovi dirkaški seriji pometla z vso konkurenco, pred časom pa jo je pot zanesla tudi v Slovenijo
Poklicali smo Gregorja Čegljaja in ga vprašali, kateri avto vozi v Ameriki, kjer ta hip živi (+ KOLIKO stane)
Gajser na Švedskem drugi in vse bližje naslovu prvaka
Razkrivamo, KDAJ bomo Slovenci dočakali PRENOVO glavne avtobusne postaje v Ljubljani

Tim Gajser na Finskem potrdil naslov svetovnega prvaka 2022

Slovenski dirkač Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu na Finskem predčasno osvojil naslov svetovnega prvaka za leto 2022. Danes je sicer osvojil šesto mesto, kar pa je bilo dovolj, da je že potrdil letošnji naslov. Za Gajserja je to četrta lovorika v karieri v elitnem razredu MXGP po letih 2016, 2019 in 2020.

undefined

Aug 08, 2022

Federico Liber je s športnim prototipom Wolf GB že petič zmagal na gorski dirki v Lučinah. Najhitrejši Slovenec je bil ponovno Milan Bubnič (lancia delta), dirko pa so zaznamovali tudi številni odstopi, saj so po tehničnih okvarah odnehali tako Vladimir Stankovič (Lola F3) kot tudi Janko Čebron (Mitsubishi Lancer) in Patrik Ruzzier (Fiat Punto Kit Car).

undefined

Aug 07, 2022

Svetovno prvenstvo v reliju: Ott Tanak (in Hyundai) vrača udarec

Prvak iz leta 2019 je vodilnega Finca premagal prav na domačem terenu, kjer se je zdel nepremagljiv. Tanak se je z dvema zmagama prebil na drugo mesto. In vendar z 94 točkami (!!) zaostanka za vodilnim Kallejem Rovanpero.

undefined

Slovenski dirkač Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva na Švedskem osvojil drugo mesto, potem ko je bil četrti v prvi in drugi v drugi vožnji. Zmagal je Švicar Jeremy Seewer, ki je na ta način za nekaj točk zmanjšal zaostanek za Gajserjem v seštevku elitnega razreda MXGP. A Gajser ima tri dirke pred koncem še vedno 115 točk naskoka.

undefined

Bagnaia do zmage v Silverstonu, Zarco v pesku

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v Silverstonu. Na prvi dirki po poletnem premoru je drugo mesto v elitnem razredu motoGP osvojil Španec Maverick Vinales (Aprilia), tretji je bil drugi Ducatijev tovarniški dirkač, Avstralec Jack Miller.

undefined

Aug 05, 2022

MotoGP: 'Dovi' odhaja in to še pred koncem sezone

Karavano MotoGP bo zaključil 20 let po prvi dirki v razredu Moto3. Ostaja brez osvojenega naslova med elito.

undefined

Aug 03, 2022

'Fake News?' Piastri zanikal dogovor z ekipo Alpine

V svetu formule 1 je prišlo do nenavadne zmešnjave. Ekipa formule 1 Alpine je namreč v torek sporočila, da bo njen dirkač v naslednji sezoni nadarjeni Avstralec Oscar Piastri, ta pa je nekaj ur pozneje zanikal, da bi se s Francozi dogovoril za pogodbo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

undefined

Jul 31, 2022

Formula 1: Nov Ferrarijev strel v koleno

Zmagovalec dirke za VN Madžarske je Max Verstappen (Red Bull), drugo in tretje mesto pa je šlo obema dirkačema Mercedesa, Hamilton je to pot končal pred Russllom. Sainz je bil na koncu četrti, Charles Leclerc pa je po veliki taktični napaki Ferrarija končal celo šele kot šesti.

undefined

Jul 30, 2022

Formula 1: zaradi zakonodaje v Maroku na plano prišel 50-odstotni Porschejev odkup Red Bulla

Novica, da bo Porsche odkupil polovico ekipe Red Bull, niti ni tako nova, a zaradi zakonodaje v Maroku je zdaj to več ali manj potrjena zadeva.

undefined

Jul 29, 2022

Formula 1: nekoč so bile priljubljene 'groupijke', danes dirkači v resnejših zvezah

Minili so časi, ko so se po paddocku formule 1 sprehaja brhka dekleta in iskala kakšno priložnost, da skočijo med rjuhe s katerim od dirkačev. Tudi ti niso bili imuni na njihove čare, kajti takrat so živeli hitro in umirali mladi. In so zajemali življenje s polno žlico. James hunt je bil eden značilnih primerov, ko je tudi v praksi uresničeval svoj moto »seks je zajtrk za šampione«. Drugi so delal

undefined

Formula 1: Sebastian Vettel ima dovolj, v življenju so še druge stvari

Sedanji dirkač Aston Martina Sebastian Vettel se po koncu letošnje kariere umika iz tega športa. V formuli 1 bo zagotovo pustil velik pečat, saj je do sedaj zbral 122 uvrstitev na zmagovalne stopničke, 53 zmag ter štiri naslove svetovnega prvaka.

undefined

Jul 27, 2022

Kako je Mr. Mini osupnil konkurenco?

Nedavno preminuli Paddy Hopkirk je Mini Cooperja S popeljal do zmage na reliju Monte Carlo. In se v trenutku vpisal med legende volana, ki so mu čestitali celo Beatli in britanski predsednik vlade

undefined

Jul 24, 2022

MXGP: Gajser povprečno, kaj pa najbližji zasledovalci?

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v Belgiji osvojil sedmo mesto v elitnem razredu MXGP, potem ko je bil sedmi tako v prvi kot drugi vožnji. Zmagal je Nizozemec Brian Bogers.

undefined

Formula 1: Ferrari bo moral prenehati parkirati dirkalnike ob stezi

Zmagovalec dirke za VN Francije, enajste dirke letošnje sezone formule 1, je Max Verstappen (Red Bull). Drugo in tretje mesto sta šla dirkačema Mercedesa Lewisu Hamiltonu in Georgu Russlu. Ferrari si je spet privoščil dirko, na katero bodo skušali čim prej pozabiti.

undefined

Jul 20, 2022

Formula 1: Lewis Hamilton bo upihnil 300 svečk

Sedemkratni svetovi prvak formule 1 Sir Lewis Carl Davidson Hamilton bo na prihajajoči dirki za VN Francije v Le Castelletu »star« 300 dirk. Toliko jih je namreč odpeljal v karieri, ki se je začela leta 2007.

undefined

Jul 17, 2022

Gajser na Češkem tik pod vrhom

Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil tretje mesto na dirki svetovnega prvenstva v češkem Loketu v elitnem razredu MXGP, potem ko je bil drugi v prvi in tretji v drugi vožnji. Zmagal je Švicar Jeremy Seewer. Gajser je ostal v trdnem vodstvu v seštevku sezone, kjer ima 125 točk naskoka.

undefined

Svetovno prvenstvo v reliju (WRC), reli Estonija

Le v petek dopoldan je Valežan Evans nadzoroval zasledovalce, tik pred koncem dneva pa je Rovanpera prevzel pobudo. In nihče več ga ni mogel ogroziti …

undefined

Jul 12, 2022

Nekdanji šef formule 1 spet pod budnim očesom oblasti

Nekdanji šef formule 1 in eden od snovalcev formulaške zgodbe o uspehu Bernie Ecclestone se je znašel v primežu davkarije. Obtožen je, da ni prijavil za več kot 470 milijonov evrov lastnine v tujini.

undefined

Jul 10, 2022

Formula 1: Ferrari na eni strani hiter, na drugi pa še vedno rad eksplodira

Zmagovalec dirke za VN Avstrije, enajste preizkušnje letošnje sezone formule 1, je Charles Leclerc (Ferrari). Drugo mesto je šlo malce razočaranemu Maxu Verstappnu (Red Bull), tretji pa je bila Lewis Hamilton (Mercedes). Carlos  Sainz (Ferrari) se je poslovil od dirke z velikim pokom pod motornim pokrovom.

undefined

Jul 04, 2022

Formula 2: brez Haloja bi Nissany ostal brez glave

Še ena huda nesreča v Silverstonu, ki pa se je k sreči končala brez hujših posledic. To pot med dvema dirkačema formule 2. Varnostni standardi v sodobnem dirkanju so se ponovno izkazali.