Kaj se dogaja z našo družbo? ... Ustvarjamo šibke posameznike. Posameznike, ki v življenju niso sposobni prenesti napak. Takoj ko gre kaj narobe ... jim damo recept. Ne za rešitev ampak, da težavo skrijejo.
Kaj pa, če bi jim dali strategije za krepitev uma?
Kaj pa, če rečemo v redu, dovolil si si, da si v življenju prišel do te točke ... sedaj prevzemi odgovornost ... in se potopi globoko v osebni razvoj. NAUČI se zakaj se tako počutiš ( ne zaradi dogodka ) z znanstvenimi dejstevi o tem, zakaj se počutiš tako in kaj lahko storiš, da se okrepiš.
V trenutku kritike ( namesto da bi karkoli od tega vzel na znanje, namesto da bi vsem dokazal, da se motijo ) obupaš in poskušaš ubraniti kritiko z nekoristnim (po)govorom, vendar nikoli z dokončnim ukrepanjem.
V trenutku, ko si izzvan, se sesuješ.
V trenutku, ko stvari postanejo težke, priznaš poraz "to že ni zame" ... "Njihova krivda je bila, če ne bi storili tega ali me tako obravnavali ali rekli to", bi mi uspelo.
Ne. Si mehkužec. Si šibek.
Povej si resnico.
Dokler ne storiš tega, dokler se ne pogledaš v ogledalo in si ne priznatš, da si TI problem, ne boš mogel nikoli zrasti v osebo, ki je sposobna doseči vse tiste stvari, ki si jih želiš.
TI si problem. EDINI problem. Tvoja miselnost je težava. Tvoj odnos je težava. Ni nikogaršnja krivda! Tvoja je!
Če želiš dobro novico: si tudi REŠITEV. Ti in samo ti. Če imaš karakter - ti bo ta izjava spremenila življenje, če nimaš karakterja, boš ostal povprečnež, jamrajoči sovražnik, kot večina drugih ljudi.
Ti si sam sebi edina težava in si tudi edina rešitev.
Seveda se lahko zgodijo velike stvari. Tragična izguba, stvari, ki si jih nihče ne bi zaslužil. Ne govorim o teh stvareh, govorim o ljudeh, ki psihično razpadajo pred izgubo zaposlitve. Končan partnerski odnos od depresije. En argument, ki uniči njihov cel teden. Dajte no ljudje ... tako se življenje NE živi.
Tudi pri velikih stvareh ( če imaš perspektivo ) če veš, kdo si ... če v resnici resnično ceniš vse kar imaš, in verjameš, da je vse tako, kot je treba, je z vsemi temi velikimi stvarmi mogoče ravnati veliko bolje.
Tvoja ljubljena oseba bi si želela, da bi bil srečen in nadaljeval. Če boš živeli živeljenje v bolečini in zameri ( potem je oseba, ki ti je to naredila, zmagala ) prepusti se in živi svoje življenje, LJUBI svoje življenje - tako poveš, ZMAGAL SEM! Tako poveš, NE BOM TI PUSTIL IMETI NIČESAR! NIČESAR OD MOJE MISELNOSTI IN DUHOVNOSTI.
To je pravi pogum in psihična moč.
Ne pravim, da se izogibaj bolečini. Bolečina, trpljenje, neuspehi - so vsi del življenja VSAKE osebe. So različni nivoji bolečine, nekateri trpijo bolj kot drugi, ampak na nekem nivoju trpimo vsi.
Nekateri se odločijo, zavestno ali podzavestno, da živijo v tej bolečini in nekateri se ODLOČIJO, da gredo naprej. Zaslužiš si, da greš naprej.
Psihična moč pride iz teh borb, je oblikovana iz bolečine in se poveča, ko ZAVRNEŠ predajo takrat, ko bi ostali odnehali.
Raste kadar GREŠ NAPREJ medtem, ko stvari izgledajo nemogoče. Raste, ko narediš še en DODATEN KORAK preko meja za katere si mislil, da so bile tvoje meje. Raste s konsistenco!
To je psihična moč!
IZGOVORI so za šibke posameznike. Posameznike brez srca.
Prevzemi odgovornost za to kjer se trenutno nahajaš ter se OBVEŽI in naredi nekaj, karkoli, karkoli je potrebno, da bo tvoja PRIHODNOST boljša. Ti imaš izbiro. Lahko si izmišljuješ izgovore in ostaneš kjer si ali se zadeve še poslabšajo. Ali pa prevzameš odgovornost, ukrepaš in prideš tja kamor moraš priti, kamor si ZASLUŽIŠ priti.
Kaj bo tvoja izbira?
Feb 01, 2020