Branko Kurnjek

univ. dipl. bibliotekar in prof. teologije. Med leti 2002-2013 je bil kot strokovni sodelavec zaposlen na Institutu informacijskih znanosti (IZUM) v Mariboru. Od januarja 2013 je poslanec Državljanske liste v Državnem zboru (DZ). Je član šestih matičnih odborov oz. komisij DZ in je podpredsednik Komisije za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti.

Prijatelji (4)
Branko Gaber
Andrej Berčon
Franc Kebe
Državljanska Lista
IŠČI PO ARHIVU
Januar 2023
PTSČPSN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Branko Kurnjek
01.07.2014 18:07 (Jul 01, 2014)

Iz enega izmed soočenj:
Včeraj sem se udeležil TV soočenja na eni izmed lokalnih televizij. Voditelj je bil korekten, prav tako tudi ostali kandidati.
Hec ali bolje rečeno nehec je bil drugje. Pred začetkom soočenja, ko smo se spoznavali in čakali na masko, prav tako pa tudi med dvema odmoroma, sem skušal malo razelektriti vzdušje s kakšnim hecom oz. poskusom "small talka". Ni šlo ... vsi (pre)resni, hladni, nekomunikativni, skorajda neživljenjski.
To ni kritika temveč poskus razumevanja, kako se bodo ljudje lahko pogovarjali med seboj, ko bodo (morda) vodili državo, če tega niso sposobni niti v času, ko se njihova odgovornost z omenjeno sploh še ne more primerjati.

Branko Kurnjek
24.06.2014 23:44 (Jun 24, 2014)

Danes se je v Državnem zboru odvila seja Odbora za delo, družino, socialne zadeve in invalide na temo (nepremišljene) privatizacije.

Delo.si je zapisalo:
"Branko Kurnjek pa je poudaril, da v DL podpirajo privatizacijo, ne pa razprodaje – podpirajo privatizacijo v smislu, da je ta transparentna in da se proda kupcu, ki bo podjetja upravljal drugače, kot jih je upravljala država."

(vir http://www.delo.si/novice/politika/odbor-dz-za-revizijo-pri-prodaji-heliosa-in-mercatorja.html)

Odbor DZ za revizijo pri prodaji Heliosa in Mercatorja

Odbor DZ je sklenil računskemu sodišču pri prodaji Heliosa in Mercatorja predlagati revizijo ravnanja prodajalcev v lasti države.
Branko Kurnjek
21.06.2014 11:04 (Jun 21, 2014)

BRANKO KURNJEK, rojen 1975, izobrazba: univ. dipl. bibliotekar in prof. teologije. Med leti 2002-2013 je bil kot strokovni sodelavec zaposlen na Institutu informacijskih znanosti (IZUM) v Mariboru. Od januarja 2013 je poslanec Državljanske liste v Državnem zboru (DZ). Je član šestih matičnih odborov oz. komisij DZ in je podpredsednik Komisije za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti.

Zapri predvajalnik
Prikaži seznam predvajanja
Prestavi predvajalnik
Povečaj