Peticijo za ukinitev CENZURE IN DISKRIMINACIJE na RTV SLO, ljudje podpisujejo tudi fizično!
Ekipa OPS
Akcije Gibanja OPS

Sobota, 12. September 2015 ob 23:39

Odpri galerijo

Če želite pomagati tudi vi, klinite na: Obrazec za fizično zbiranje podpisov ,

Elektronski podpisi TUKAJ

 

Natisnite Obrazec za fizično zbiranje podpisov in se podajte med ljudi. Postavili smo si rok do 20.09., ko naj bi zbrali 1.000 podpisov ali več, pretiravanja z tisoči podpisov ne bo, ker zahtevamo nekaj kar bi moralo biti samoumevno od leta 1990. Odprt medijski prostor za vsakogar, ki ima karakoli za povedati in bi to koristilo naši skupnosti. Hočemo kanal civilne družbe. Lahko se imenuje kar Ogledalo Prebivalcev Slovenije. 

"Ravnodušen ali celo negativen odnos do pomena medijev za družbeno življenje običajno vodi do vsesplošnega javnega občutka frustracije in alienacije. Slednje se najpogosteje dogaja v okoliščinah nedemokratične družbene ureditve, kjer so mediji običajno sredstvo v rokah vladajočega sloja za izvajanje politične propagande, izkrivljanje resnične podobe družbene dejanskosti in poneverjanje resničnosti (Jakubowicz, 1999)

In če ideja samoizpopolnitve in samouresničitve, kot argument v podporo svobodi izražanja, poudarja pomen svobode izražanja in svobode medijev za posameznikov osebnostni razvoj in družbeno samouresničitev (Arendt, 1996: 82), se je na drugi strani potrebno zavedati, da razkorak med prikazovanjem resničnosti s strani medijev in med resničnostjo samo, kakor jo percipirajo in doživljajo ljudje, negativno vpliva na občutek osebnega dostojanstva, saj kontinuirano sprejemanje informacij, za katere ljudje vedo, da so napačne, predstavlja žalitev posameznikove inteligence. Ta tenzija se še stopnjuje, kadar so ljudje primorani delovati na temelju napačnih informacij. Ljudje v tem primeru svoja dejanja občutijo kot nesmiselna, njihov občutek frustracije se stopnjuje, samospoštovanje pa se še naprej manjša. 

Tudi to je bila ena izmed značilnosti komunističnega sistema, v katerem je vladajoči družbeni sloj medije uporabljal z namenom inkorporacije novih vrednot, idej in verovanja, ne pa kot sredstvo, s pomočjo katerega bi se na insitucionaliziran način odražale obstoječe družbene vrednote. V borbi za demokratizacijo družbenega življenja in za svobodo medijev je »resnica« postala ena izmed osrednjih vrednot in idealov.

Pripovedovanje resnice z govorom in pisanjem predstavlja imperativ za razvoj družbene zavesti in za ohranitev. Ob tem, ko mediji omogočajo posredovanje idej, informacij in podob (komunikacijo) o določenem življenjskem okolju in v njem živečih posameznikih, mediji hkrati projecirajo podobe drugih ljudi in njihovih življenjskih skupnosti (Cohen, Kennedy, 2000: 249). Avtorja v nadaljevanju pojasnjujeta, da morajo mediji omenjeno nalogo izvajati »without providing undue offence and provocation to the odler generation's values and religious persuasions.«  nacionalne identitete. 

Da bi lahko zgradili boljšo prihodnost, moramo biti seznanjeni z resnico tega časa.

 

Socialni, politični in kulturni pluralizem, prav tako tudi pluralnost svetovnih nazorov, predstavljajo temelje demokratične družbe, zato mora biti v družbi omogočena svobodna komunikacija in zagotovljeno izražanje najrazličnejših idej. Do tega je pripeljal proces t.i. »socializacije medijev«. Mediji morajo služiti celotni družbi in delovati pod njenim nadzorom. Ob pravici do komuniciranja je bilo ljudem seveda potrebno zagotoviti tudi dostop do medijev, kar je terjalo globljo reformo socialnega sistema.69 

Sodelovanje državljanov v zadevah demokracije je bilo v zgodovini tudi sicer »vedno omejevano zaradi neenake porazdelitve komunikativne kompetence, neformalnih in nejavnih komunikacijskih kanalov ter neenakosti državljanov glede dostopa do komunikacijskih medijev.

Te omejitve praviloma reducirajo javno razpravljanje na javno legitimiranje dominantnih mnenj v družbi, ki jih ustvarjajo elite politične in ekonomske moči71 in ki zmanjšujejo možnosti državljanov, da bi prišli do relevantinih informacij in omogočili drugim državljanom dostop do njih.72 Prav dejstvo, da še nobena družba ni okusila demokratičnega modela komuniciranja v polnem pomenu … daje krila razpravljanju o poteh, po katerih bi človeška družba do njega lahko prišla.« (Splichal, s.b., 1992: 6)

Samo na ta način, z dostopom do komunikacijskih medijev, je mogoče posameznikom in skupinam zagotoviti izvajanje vloge političnih subjektov, kar z drugimi besedami pomeni omogočiti izvrševanje pravice do njihove lastne identitete v najglobljem pomenu besede, zagotoviti možnost obvladovanja lastne usode, zagotoviti možnost samoopredeljevanja in, kar je v političnem smislu morda najpomembnejše, omogočiti izvajanje demokratičnega samovladanja. 

Velja pritrditi tezi, da minimalna definicija demokracije zahteva udejanjanje t.i. temeljnih pravic, med katere prišteva tudi svobodo mnenja, izražanja, govora in združevanja kot nujnih pogojev demokratičnega sistema (Bobbio, 1987: 25). Temeljnim značilnostim 68 Tako se je glasila teza št. 31 političnega dokumenta poljskega gibanja Solidarnost iz leta 1981( Jakubowicz, 1998:.10). 

Osnovna misel v normativnem modelu demokracije je, da noben državljan ne bi smel imeti večjega institucionalno zagotovljenega vpliva na javne oz. skupne zadeve v javni razpravi kot kdorkoli drug in da bi morala imeti družba kot celota nadzor nad mediji (vključno z nadzorom lastnine, kar ne pomeni nacionalizacije), ne pa samo kakšen njen posebni del (npr. lastniki medijev).

Izenačenost ne pomeni matematične enakosti, po kateri bi bil vsakdo pravzaprav poljubno zamenljiv s komerkoli drugim. Označuje, če uporabimo Deweyeve besede, »neoviran prispevek posameznika kot člana skupnosti k posledicam združenega delovanja. Enakopraven je zato, ker je merjen samo s potrebo in sposobnostjo koristne uporabe, ne pa z zunanjimi dejavniki, ki enemu vzamejo, da bi lahko drugi dobil in imel … 

Iznačuje učinkovito spoštovanje vsega, kar je različno in edinstveno v vsakomer ne glede na fizične in psihološke neenakosti.« (Splichal, 1997: 360). 71 Prim. Haralambos, Holborn, 1999: 521–531; Many, Knapp, 1998: 9–10, ki menita, da pri vprašanju obstoječih družbenih elit ne gre za morebitno »monolitskost« elite, temveč za obstoj »poliarhičnega« sistema elit, ki je sestavljen iz določenih elementov, med katerimi se odvija proces njihovega medsebojnega tekmovanja tako znotraj kakor tudi med obstoječimi političnimi in gospodarskimi sferami (sektorji). 

Razpad javnosti kot (liberalne) javnosti je povzročil preoblikovanje javnega mnenja iz dejanskega mnenja javnosti v golo fikcijo in krinko, pod katero se skriva manipulativno javno objavljanje privilegiranih mnenj.« (Splichal, 1997: 303).  

Temeljnim značilnostim sodobnih demokracij je nedvomno mogoče prišteti zaščito svobode izražanja in dostop do alternativnih virov informacij, ki niso pod nadzorom države in ki niso kako drugače monopolizirani. Omenjene predpostavke in postavke že pomenijo vstop na področje temeljnih človekovih pravic in svoboščin, ki na splošno predstavljajo temeljni kamen demokracije." 

Iz knjige dr. Andraža Terška, SVOBODA KOMUNICIRANJA

Začnite zbirati podpise, da boste lahko povedali kje je vaš problem: Obrazec za fizično zbiranje podpisov 

Elektronski podpisi TUKAJ

Mediji in to vsi v državi, se ukvarjajo predvsem z negativnimi posledicami, medtem, ko je o vzrokih, ki jih vse več povzročajo predvsem molk ali pa zamegljevanje. O pravih vzrokih za stanje, ki je daleč od normalnega, v naših medijih skoraj ni pogovorov in razprav.

ČE HOČEMO ODPRAVITI NAKOPIČENE PROBLEME, MORAMO NAJPREJ ODPRAVITI VZROKE, KI JIH VSE VEČ POVZROČAJO. (kliknite na ta tekst)

Da bi to lahko storili, je skrajni čas, da se začnemo o vzrokih za vse več naših težav, odkrito javno pogovarjati in to lahko delamo predvsem preko RTV SLO, ki jo ljudje financiramo direktno in kjer imamo novinarje, ki so dolžni take pogovore pripraviti, povabiti sogovornike in strpno ter nevtralno voditi take poglobljene razprave.

Zato spoštovani je treba najprej odpreti na nacionalni televiziji medijski prostor, ki bo omogočal pluralnost mnenj in razprav, pošteno podajanje informacij javnega značaja in ne bodo več diskriminirali in cenzurirali nikogar, ki ima kaj povedati in predlagati, kar bi naši družbi pomagalo, da se osvesti in osvobodi nekaterih starih miselnih vzorcev, ki so še vedno v ljudskih glavah in v glavah ljudi, ki imajo v rokah vse vzvode odločanja.

Ne dopustite si sugerirati, da imamo v Sloveniji svobodne medije, ker to ne drži. Ne pomeni svobodo medijev to, da vam poročajo o vseh možnih škandalih in aferah, družinskih tragedijah, takem ali drugačnem kriminalu in vseh mogočih slabih rečeh, ker so ravno to posledice, o vzrokih, ki jih povzročajo pa ni razprav in pravih debat. Posledica pa je, da se vse skupaj ljudem zagnusi, ko na primer afere ne doživijo epiloga in nehajo spremljati medije, ko tako nimajo informacij tudi tistih, ki so sicer prisotne v medijih in potrebne za odločanje.

Mar ni cilj oblastnikov, da se za nič ne zanimate, da nimate informacij, da se ne znate odločati po lastni presoji? Tudi kar se tiče politike, ki dnevno določa o vsem kar potem mi živimo, je v medijih premalo pogovora o tem kje so vzroki, da je politika pravzaprav diskreditirana in na slabem glasu. Vse to in še kaj bomo govorili na tretjem programu RTV SLO in na radiu, če boste pomagali pritisniti na vodstvo RTV SLO, da to dosežemo.

Tukaj sta dve povezavi, ena je, da elektronsko podpišete peticijo, druga povezava pa vas pripelje do obrazca, ki ga lahko natisnete in zberete vsaj 25 podpisov podpore peticiji za odprtje medijskega prostora.

Vsekakor pa vas vabimo, da ne držite več križem rok in se aktivirate morda prav prek te civilne pobude, podpišite in vsakodnevno spodbujajte druge, da bodo delali enako. Do 20. t.m. smo si postavili rok, da zberemo vsaj 1.000 podpisov, ker vemo kakšno je stanje politične kulture v Sloveniji in je to krivda tudi medijev, po drugi strani pa ne mislimo zbirati več tisoč podpisov, saj zahtevamo nekaj kar bi moralo biti samoumevno že od leta 1990, od kar smo postali pravno formalno demokratična država.

Dajmo ljudje, najmanj kar lahko storite je, da podpišete ali elektronsko ali fizično in k temu pomebnemu dejanju povabite še vse druge, ki jih imate radi ali pa so vaši znanci, someščani ali sokrajani.

Začnite zbirati podpise, da boste lahko povedali kje je vaš problem: Obrazec za fizično zbiranje podpisov 

Elektronski podpisi TUKAJ

TUDI OD TEGA JE ODVISNO KAKŠNO ŽIVLJENJE BOSTE ŽIVELI JUTRI, VI IN VAŠI OTROCI!

Galerija slik

Zadnje objave

Wed, 31. Dec 2025 at 11:11

0 ogledov

Drage Slovenke, dragi Slovenci, spoštovani vsi državljani in vsi ljudje dobrega srca.
Novo leto ni le menjava koledarja. Je priložnost za rojstvo nove duhovne širine in višje ravni zavedanja, večje odločnosti in neomajnega poguma.Naj bo 2026 leto, ko se rodi resnična pomlad slovenskega naroda – pomlad resnice, pravice, svobode in svetle prihodnosti. Naj nas poveže novo hrepenenje in nivo upanje po drugačni in boljši državi v enotnost, naj nas vodi odločnost in zavedanje, da je Slovenija lahko dom svobodnih, poštenih in dostojanstvenih ljudi.Čas je, da stopimo skupaj, pogledamo resnici v oči in pogumno ustvarimo prihodnost, ki pripada ljudstvu.Naj bo novo leto leto prebujenja, sodelovanja in mirne, a korenite, pozitivne in trajnostne spremembe.Najprej v vsakem posamezniku, posledično pa ZASlovenijo, Evropo in Svet. Za prihodnje rodove. Za svetlo prihodnost in celotno človeštvo. ENOTNO, ODLOČNO IN SREČNO 2026!Bodi srečna domovina Slovenija! Gibanje OPS

Thu, 25. Dec 2025 at 00:11

209 ogledov

Izjava za javnost o PRELOŽITVI PLEBISCITA 2.0 in SOLSTICIJEVO -NOVOLETNA POSLANICA
JAVNA IZJAVAZakaj plebiscita PLEBISCIT 2.0, napovedanega za 26. december 2025, ne bo.Obveščam javnost, da plebiscita PLEBISCIT 2.0, napovedanega za 26. december 2025, ne bo mogoče izvesti.Razlog ni v pomanjkanju vsebine, vizije ali pripravljenosti, temveč v popolni medijski blokadi in sistemski cenzuri, kakršni v samostojni Sloveniji še nismo bili priča.Od 1. julija letos je nova Temeljna družbena pogodba v javni obravnavi.O tem ni bilo niti ene same medijske novice.Niti enega obvestila javnosti, da obstaja alternativa obstoječemu uničevalskemu družbenemu redu, posredniški demokraturi in strankokraciji z prevladujočo skrb vzbujajočo negativno kadrovsko selekcijo. Ta je hitro napredujoča rakasta tvorba naše javne in drźavne uprave.Ni bilo niti ene oddaje, v kateri bi lahko predstavili idejo in pomen uvajanja novega družbenega reda neposredne karantanske vladavine ljudstva - LJUDOVLADE, ki bi jo narod potrdil na plebiscitu.Ni bilo niti enega soočenja. Niti ene razprave. Niti enega povabila na pogovor o tem predlogu za izhod slovenskega natoda iz vse globlje duhovne in moralne pa tudi v izogib poglabljanja napetosti v narodu, vse hujšega razkola in delitev.Prav tako je bila popolnoma zamolčana knjiga Ugrabljena, v kateri je razkrita celotna prevara tranzicijskega sistema in hkrati predstavljen celovit, miren, ustaven in zakonit načrt za rešitev slovenskega naroda.O knjigi ni bilo zapisane niti ene same besede v nobenem mediju.To ni naključje – to je dogovorjena cenzura in ignoranca.To ravnanje medijev, še posebej RTV Slovenija, pomeni nov in zavesten zločin nad narodom.Narod ima zmagovalno idejo, mediji pa zavestno blokirajo javno razpravo, ki je temelj vsake resnične demokracije.Zaradi takšnega delovanja naboj v narodu za korenite, pozitivne in trajnostne spremembe še ni dosegel ravni, ki bi omogočila spontano in učinkovito samorganizacijo za izvedbo PLEBISCITA 2.0.To stanje ni naravno – je posledica dolgoletne manipulacije, strahu in medijske kontrole.Kljub temu kritična masa ljudi, ki razumejo, da so potrebne korenite spremembe, raste. Zato ni druge poti, kot da nadaljujemo z osveščanjem, z razlago, z mirnim in vztrajnim marljivim delom.Najboljše ideje včasih rabijo čas, da jih narod uresniči. Ideja o samostojni državi je tlela v slovenskem narodu stoletja, ideja o RESNIČNI SVOBODI tli v nekaterih posameznikih od takrat, ko smo začeli razumeti, da smo se leta 1991 samo odcepili, osbobodili starega gospodarja pa se (še) nismo.Ko bodo pritiski še večji, ko se bo moralno, ekonomsko, finančno in socialno stanje še poslabšalo, ker ne bo moglo žal biti drugače, mora imeti narod pripravljeno alternativo.Naš cilj je jasen:da se jeza in bes, ki se kopiči v narodu desetletja, ne razlije na ulice in trge,temveč da se preoblikuje v zavestne, ustvarjalne in zakonite rešitve.Očitno bo moral narod izkusiti še ene farsične volitve, morda še en prehod iz dežja pod slap, z novimi ali že znanimi obrazi, da bo razočaranje znova očitno – in še večje kot doslej.Žal je stanje duha še vedno takšno, da večina išče rešitelje zunaj sebe, namesto da bi razumela temeljno resnico:vsak se lahko reši samo sam – povezan z drugimi, ki delujemo za Osvoboditev, Očiščenje in Preporod Slovenije.PLEBISCIT 2.0 ni odpovedan.Preložen je – na čas, ko bo narod zelo dobro informiran, odločen in oripravljen se osviboditi jn stopiti na pot v svetlo prihodnost.Delo se nadaljuje.Ekipa OPSSOLSTICIJEVO - NOVOLETNA POSLANICAslovenskemu naroduLubi moj slovenski narod,danes, ko smo stopili v najdaljšo noč in rojstvo nove svetlobe, ko se Sonce po stari postavi neba znova obrne k življenju, se obračam k tebi – ne kot oblastnik, ne kot sodnik, temveč kot človek človeku, kot sin naroda svoji materi in očetu hkrati.Solsticij ni le koledarski trenutek.Je opomin narave, da po vsaki temi pride svetloba, po vsaki zimi pomlad, po vsakem padcu nova možnost vstajenja. Tako je bilo tisočletja – in tako bo tudi zdaj.Slovenci nismo majhen narod.Smo star narod, prekaljen v zgodovini, ukoreninjen v zemlji Karantanije, v jeziku, ki ga ni zlomila ne sila ne laž, in v duhu, ki se je znal ohraniti tudi takrat, ko so hoteli, da pozabimo, kdo smo.Preveč let so nas delili.Preveč časa so nas učili, da smo šibki, da nismo sposobni odločati sami zase, da moramo biti tiho in poslušni.A resnica je drugačna.Slovenski narod zna misliti, zna čutiti in zna odločati.Solsticij nas uči, da se moč ne rodi v hrupu, temveč v tišini.V trenutku, ko si človek upa pogledati vase in reči:»Dovolj je strahu. Dovolj je laži. Dovolj je krivice.«Novo leto, ki prihaja, naj ne bo leto praznih obljub in čakanja na odrešitelha v coni lažnega udobja.Naj bo to leto prebujenja.Leto, ko se bomo znova spomnili, da država ni nad človekom – temveč je človek njen temelj.Leto, ko bomo ponovno izbrali resnico pred udobjem in dostojanstvo pred podrejenostjo.Naj se v tem solstičnem času v vsakem domu prižge notranji ogenj:ogenj odgovornosti,ogenj poguma,ogenj sočutja in pravičnosti.Ne sovraštva.Ne maščevanja.Temveč pokončne, mirne, neuklonljive ljubezni do resjede.Slovenci, čas je, da se spomnimo: da smo narod skupnosti, ne razkroja,narod dela, ne izkoriščanja,narod srca, ne hladne odtujene oblasti.Naj nova svetloba, ki se danes rojeva, posveti vsakemu med nami –in naj nas poveže v tem, kar smo bili vedno, ko smo bili najmočnejši:Svobodni ljudje na svoji zemlji.S spoštovanjem, vero v Človekain z ljubeznijo do domovine, ki je kot mati ena sama.🕯️ Srečno solstično novo leto, Slovenija.Z ljubeznijo in srčnim spoštovanjem,Ladislav Troha, predsednik OPS

Sun, 9. Nov 2025 at 09:09

889 ogledov

Piramida Energije prihaja v Slovenijo – bodi med prvimi sograditelji
V Slovenijo prihaja nekaj, česar še ni bilo:Piramida Energije – edinstven center, kjer narava in njeni darovi dvigujejo tvojo energijo, regenerirajo telo in čistijo um.Znanstveno dokazano: geometrija piramide ustvarja več negativnih ionov, konopljin beton blokira EMF-sevanje,1,3-tonski kristali in bakrene spirale usmerjajo energijo naravnost vate.Bodi del zgodovine.Vpiši se zdaj in odkleni ekskluzivni video:https://piramidaenergije.si/odkleni-videoUporabi kodo GIBANJEOPS → takojšnji popust + bonus darila!SLOVENSKI TITANIK SE ŠE VEDNO LAHKO REŠI Dragi prijatelji Gibanja OPS, SKUPAJ lahko rešimo Slovenijo. Za energijsko podporo zgradimo piramido energije. To NI naključje, da smo se srečali ravno zdaj. Piramida JE: prototip energetske prihodnosti, prostor za prve delavnice SLOVENIJA 2030, dokaz, da se da graditi POŠTENO, NARAVNO, SKUPNOSTNO. Zato danes delimo: Odkleni video in izveš, zakaj kvantna fizika potrjuje moč piramide. Vpiši se + koda GIBANJEOPS = popust + darila (večerja z vinom, glamping, meditacije). Čas teče. Bodi med prvimi. https://piramidaenergije.si/odkleni-video Delite naprej – vsak klik je glas za novo, drugačno, boljšo Slovenijo! Ekipa OPS in g. Bogdan Mak, idejni oče projekta PIRAMIDA ENERGIJE.

Thu, 2. Oct 2025 at 08:28

2038 ogledov

ANALIZA POGODB REPUBLIKE SLOVENIJE S PFIZER/BIONTECH – ZATAJENA RESNICA
1. UvodNa podlagi razkritih pogodb in amandmajev, ki jih je v imenu Republike Slovenije podpisala vlada z družbo Pfizer/BioNTech, razkrivamo resnico, ki je bila slovenski javnosti sistematično prikrita. Ministri za zdravje Janez Poklukar in Danijel Bešič Loredan so podpisovali pogodbe, ki so Slovenijo in njene državljane spravile v izredno neenakopraven in škodljiv položaj.Obenem izpostavljamo zločinsko ravnanje javnega medija RTV Slovenija, ki je kljub temu, da je bila 3. septembra 2021 uradno seznanjena s pogodbo in njenimi določili, v sredi največje procepilne kampanje zamolčala resnico. Namesto da bi državljane obvestila, da so cepiva po pogodbi lahko nevarna in z neznanimi dolgoročnimi posledicami, je RTV Slovenija sodelovala pri propagandi in zavajanju. To dejanje predstavlja zločin zoper človečnost, saj je neposredno prispevalo k množičnemu cepljenju brez informiranega soglasja.2. Ključne ugotovitve iz pogodba) Neznana učinkovitost in varnostV pogodbah je zapisano, da:dolgoročna učinkovitost cepiv ni znana,dolgoročni stranski učinki niso znani,cepiva bodo še naprej predmet študij po dobavi.Kljub temu so oblast, stroka in mediji trdili, da so cepiva varna in učinkovita.b) Razbremenitev proizvajalca odgovornostiPfizer in BioNTech sta bila popolnoma oproščena odgovornosti za posledice cepljenja. Vse breme odškodnin in tveganj je prevzela država – torej slovenski davkoplačevalci.c) Obvezni nakupi in plačila vnaprejSlovenija je naročila 4.242.025 odmerkov + še dodatnih 707.004 odmerkov.Plačilo je bilo izvedeno 100 % vnaprej, brez možnosti vračila.Če država ni potrdila naročila, je izgubila denar, Pfizer pa ni imel nobene obveznosti dostave.d) Slovenski prevzemnikiCepiva so bila razdeljena:50 % Salus d.o.o. (zasebno podjetje),25 % UKC Ljubljana,25 % NIJZ.S tem se odpira vprašanje o vlogi zasebnega podjetja pri poslu, vrednem več sto milijonov evrov.e) Pravna podrejenost tujim arbitražamVsi spori iz pogodb se rešujejo v skladu z evropsko arbitražo, kar pomeni, da Slovenija nima pravice reševati sporov pred lastnimi sodišči.3. Finančna in posredna škodaa) Neposredna finančna škodaCena cepiva Pfizer se je gibala med 15 in 20 evri na odmerek.Ob nakupu več kot 4,9 milijona odmerkov je Slovenija za cepiva plačala okoli 80–100 milijonov evrov javnega denarja.Velik del teh odmerkov je bil neporabljen in končal med odpadki.b) Posredna škoda – zdravje in življenjaSlovenija beleži povečano smrtnost v letih po začetku množičnega cepljenja.Tisoči ljudi so utrpeli poškodbe zdravja, vključno s srčnimi zapleti, nevrološkimi težavami in invalidnostjo.Ljudje niso bili seznanjeni z dejstvom, da cepiva še vedno sodijo v eksperimentalno fazo.S tem je bilo kršeno načelo informiranega soglasja, zapisano v Nürnberškem kodeksu in Helsinški deklaraciji.4. Zločin RTV SlovenijaRTV Slovenija je 3. septembra 2021 prejela kopijo pogodbe s Pfizerjem, v kateri je jasno zapisano, da cepiva niso dokončno testirana, njihova dolgoročna učinkovitost ni znana, in da obstajajo neznani stranski učinki.Kljub temu ni obvestila javnosti, temveč je nadaljevala z enostransko propagando za množično cepljenje.Zadnja sodba sodišča oz. sodba sodnika Jurija Švajcerja potrjuje, da so bili ljudje zavedeni in da je RTV SLO prikrila življenjsko pomembne informacije. RTV Slovenija pa je s prikrivanjem dokumentov in sodelovanjem pri propagandi soudeležena pri dejanju, ki ga je mogoče označiti kot zločin proti človečnosti in genocid, saj je neposredno prispevala k temu, da se je preko milijon naših ljudi cepilo brez, da bi se zavedali resničnih nevarnostih za svoje zdravje. 5. Sklep in pozivTe pogodbe in amandmaji dokazujejo:da je bila javnost zavedena,da je država nase prevzela vso odgovornost in finančno breme,da so politiki in mediji zavestno lagali,da je bil povzročena ogromna finančna in zdravstvena škoda,da je RTV Slovenija kot javni medij sodelovala pri zatajitvi resnice.Zahtevamo:1. Parlamentarno preiskavo o podpisanih pogodbah in vlogi odgovornih ministrov.2. Kazenski pregon odgovornih politikov, uradnikov in vodstva RTV Slovenija.3. Poravnava škode, kolikor je to sploh mogoče prizadetim posameznikom in družinam.4. Objavo vseh pogodb in aneksov v celoti, brez cenzure in sodbe Okrajnega sodišča v Ljubljani iz 25. avgusta 2025, ZSV 440/2023https://gibanjeops.si/post/847150/v-rtv-slo-smo-3-septembra-2021-vdrli-v-skrajni-sili-da-bi-resili-zivljenja-nasih-ljudi5. Sprejetje zakonodaje, ki bo preprečila, da bi se država še kdaj odrekla pravnemu varstvu in odgovornost prenesla z multinacionalk na državljane.Resnica je razkrita. Pogodbe, zdaj tudi s podpisi odgovornih oseb dokazujejo, da je šlo za največjo prevaro in zločin proti slovenskemu narodu v sodobni zgodovini.Ekipa OPSP.s. v nadaljevanju pogodbe in aneksi, kopije soglašajo z izvirniki. Delite poljubno po vseh kanalih z ostalimi.

Tue, 30. Sep 2025 at 09:28

851 ogledov

ZAHTEVEK ZA VRAČILO PLAČANIH RTV-PRISPEVKOV
RTV SlovenijaKolodvorska ulica 21550 LjubljanaZavezanec za RTV-prispevek:Ime in priimek: .........................................................Naslov: ................................................................Pošta in kraj: .............................................................EMŠO: ........................................Davčna številka: ........................................Številka zavezanca RTV SLO: ........................................TRR za vračilo: .........................................................ZAHTEVEKNa podlagi pravnomočne sodbe Okrajnega sodišča v Ljubljani (opr. št. ZSV 440/2023 z dne 25. 8. 2025, pravnomočna dne 12. 9. 2025), ki je ugotovila, da je RTV Slovenija v času epidemije covida-19 prikrivala življenjsko pomembne informacije, uveljavljam pravico do vračila vseh neupravičeno prejetih plačil RTV-prispevka v obdobju od 1. januarja 2020 do danes.Sodbo si lahko preberete preko te povezave:https://gibanjeops.si/post/847150/v-rtv-slo-smo-3-septembra-2021-vdrli-v-skrajni-sili-da-bi-resili-zivljenja-nasih-ljudiObrazložitevRTV Slovenija je kot javni zavod, ki se financira neposredno iz prispevkov državljanov, zavezana zagotavljati resnično, celovito in nepristransko obveščanje javnosti (Zakon o RTV Slovenija, 4. člen).Vendar je bilo ugotovljeno, da je v času epidemije covida-19 namerno prikrivala ključne informacije, s čimer je kršila zakon in ustavne pravice državljanov.Te kršitve niso prenehale – nasprotno, kljub pravnomočni sodbi RTV še vedno ignorira svojo zakonsko dolžnost in zavestno molči o zločinih, ki so bili storjeni v času kovida, s čimer nadaljuje brutalno kršenje pravic gledalcev, poslušalcev in plačnikov.Na podlagi navedenega zahtevam vračilo vseh plačanih prispevkov za navedeno obdobje skupaj z zakonskimi zamudnimi obrestmi na zgoraj naveden TRR. Zahtevam pa tudi, da mi novih položnic ne pošiljate več, dokler:1. ne boste javno objavili te sodbe,2. ne boste pripravili posebne oddaje oziroma oddaj, namenjenih celoviti javni razpravi o ugotovljenih dejstvih, in3. ne boste vzpostavili uredniške prakse, skladne z zakonom in profesionalnimi standardi,ne priznavam več vaše pravice do izterjave plačila prispevka.Če vračila ne izvedete v roku 30 dni od prejema zahtevka, bom primoran sprožiti sodne postopke zoper RTV Slovenija in odgovorne osebe.V Ljubljani, dne .............. 2025Podpis zavezanca: _________________________.................................................................Ljudje, 600.000 nas je zavezancev za plačilo RTV SLO davka na ponumljanje, dajmo sprožiti MNOŽIČNO VSESLOVENSKO AKCIJO, ker samo z množičnostjo bomo dosegli cilj. Zato obveščajte ostale po vseh možnih kanalih. Ekipa OPS

Sun, 28. Sep 2025 at 17:14

491 ogledov

Manifest svobodnega človeka
1. Svoboda ni dar oblasti, ampak stanje duha.Svoboden sem, ker si upam povedati resnico, tudi ko to ni všeč ne oblasti, ne množici, ne mojim bližnjim.2. Svoboda se začne tam, kjer se konča strah.Dokler se bojim izraziti svoje mnenje, nisem svoboden. Če živim v strahu pred izgubo službe, ugleda ali udobja, sem še vedno v kletki, četudi so vrata odprta.3. Svoboda je odgovornost.Svoboden človek ne čaka, da mu drugi povedo, kaj je prav in kaj narobe. Odgovornost za svoje besede in dejanja prevzamem sam.4. Svoboda ni egoizem.Resnično svoboden sem, ko spoštujem svojo resnico in resnico drugega. Egoist ni svoboden, ampak ujetnik samega sebe.5. Najboljši suženj je tisti, ki misli, da je svoboden.Njegove verige so nevidne: udobje, tišina, poslušnost in prilagajanje. Zavračam iluzijo svobode, ki me drži v pokornosti.Moja zaobljubaBiti svoboden pomeni živeti brez laži – ne v sebi in ne navzven.Pomeni izražati resnico, čeprav boli in čeprav stane.Pomeni ne imeti gospodarja v sebi – ne strahu, ne pohlepa, ne potrebe po priznanju.Svoboden človek ne kleči pred oblastjo, ker ve, da je edina prava oblast v njem samem – v njegovi vesti, razumu in srcu.Povej naprej, če si se odločil postati SVOBODEN ČLOVEK. Ekipa OPS

Prijatelji

Dajana  BabičViktor Moravec

NAJBOLJ OBISKANO

Peticijo za ukinitev CENZURE IN DISKRIMINACIJE na RTV SLO, ljudje podpisujejo tudi fizično!