Članek
O šoli
Objavljeno Apr 25, 2016

Glasbena šola Ravne na Koroškem je javni vzgojno-izobraževalni zavod, ki deluje na območju Mežiške doline v Občinah Ravne na Koroškem, Prevalje, Dravograd, Mežica in Črna na Koroškem. Akt o ustanovitvi je bil sprejet 20. novembra 1996 in objavljen v Uradnem listu RS št. 70, dne 6. decembra 1996. Ustanoviteljica zavoda – Glasbene šole Ravne na Koroškem je Občina Ravne na Koroškem. Šola deluje na podlagi določil Zakona o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja, Odloka o ustanovitvi javnega zavoda ter Zakona o glasbenih šolah. Z uveljavitvijo novega Zakona o glasbenih šolah, ki je bil sprejet februarja 2000, je prenehal veljati Zakon o glasbenih šolah iz leta 1971, kar pomeni, da poteka uvajanje prenovljenih programov tudi v glasbenih šolah in sicer od šolskega leta 2002/2003 in se nadaljuje vse do danes, ko vstopamo v osmi razred glasbene šole. Glasbena šola Ravne na Koroškem je članica ZSGŠ in Evropske zveze glasbenih šol EMU.

#kultura #Zabava #zsg #zvezaslovenskihgodb #RavneNaKoroškem