Slovenski večer v ligi NBA
Objavljeno Oct 30, 2019
Sinoči so bile v ligi NBA odigrane zgolj tri tekme, a so si bili aktivni vsi 'slovenski' klubi. Zmage sta se veselila Goran Dragić in Luka Dončić, Vlatko Čančar pa še vedno čaka na priložnost pri Denverju, ki je klonil ravno proti Mavsom. Najboljšo invidualno predstavo izmed trojca je tako pokazal Goran Dragić, ki bo s takšno igro še resen kandidat za naslov najboljšega šestega igralca. Priljubljeni Gogi je vstopil s klopi v prvi četrtini in nemudoma zadel tri trojke. Do konca tekme je Ljubljančan bil še dvakrat natančen z razdalje in končal tekmo z 21 točkami ter tako dopolnil izjemen večer bratov Dragić, potem ko je že nekaj ur prej Zoran nasul 33 točk za zmago nemškega Ulma v Eurocupu. Za Miami je prvič letos zaigral Jimmy Butler, ki je med uvodnimi tekmami bil še na porodniškem dopustu, in se instantno vklopil v igro Miamija. Za zmagovalce je sicer največ točk dosegel novinec Tyler Herro. Pri Hawksih je breme v napadu moral prevzeti John Collins, potem ko si je Trae Young zvil gleženj. Po prvih poročil naj ne bi šlo za resnejšo poškodbo in igralca meseca oktobra v vzhodni konferenci čaka krajše okrevanje. Prvi slabši strelski večer sezone pa je imel Dončić, ki je bil nekarakteristično tih v zmagi na Denverjem. Kljub zgolj 12 točkam pa je 20-letnik igral v ključnih trenutkih in tudi prispeval pomembno polaganje 47 sekund pred koncem. Pri Dallasu je kar 9 (!) košarkarjev doseglo dvomestno število točk in so tako z ekipno igro premagali pred tem neporažene Nuggetse.
Liga NBA, 30. 10. 2019 Miami Heat - Atlanta Hawks 112:97 Herro 29 in 7 skokov, Butler 21, Dragić 21 (2/3 za dve, 5/9 za tri, 2/4 prosti meti), 3 skoki, 3 asistence,3 izgubljene žoge in 5 osebnih napak v 30 minutah; Collins 30 in 7 skokov, Parker 12. Denver Nuggets - Dallas Mavericks 106:109 Milsap 23 in 8 skokov, Barton 19 in 11 skokov; Kleber 14 in 7 skokov, Hardaway Jr. 14, Dončić 12 (2/6 za dve, 1/6 za tri, 5/8 prosti meti), 5 asistenc, 4 skoki, 2 ukradeni žogi, 4 izgubljene žoge in 1 osebna napaka v 32 minutah. Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 120:91 Davis 40 in 20 skokov, James 23 in 8 asistenc; Morant 16, Valančiunas 14 in 11 skokov.
Liga NBA, 31. 10. 2019 Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves Orlando Magic - New York Knicks Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls Toronto Raptors - Detroit Pistons Boston Celtics - Milwaukee Bucks Brooklyn Nets - Indiana Pacers Washington Wizards - Houston Rockets Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers Sacramento Kings - Charlotte Hornets Utah Jazz - Los Angeles Clippers Golden State Warriors - Phoenix Suns