Lahko delo za Celjanke in Kranjčanke
Objavljeno Nov 03, 2019
V soboto sta bili odigrani dve tekmi sedmega kola. Uspešni sta bili obe gostujoči ekipi, Triglavanke v Konjicah, Celjanke pa v Domžalah. Preostali tekmi bosta odigrani naknadno, 13. in 14. novembra.
1. SKL za ženske, 7. krog, 2.11. Konjice - TRIGLAV 54:86 (15:24, 14:24, 9:23, 16:15) Burke 29 (8 skokov), Burgar 18; Brdnik 12, Tajhar 11
Po izenačenih uvodnih sedmih minutah so gostujoče košarkarice z delnim izidom 12:5 prišle do prednosti devetih točk ter v nadaljevanju razliko le še poviševale. Najvišjo prednost so si Kranjčanke priigrale v tretji četrtini, ki so jo dobile z razliko 14 točk. Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena za igro Eva Brdnik, ki je dosegla 11 točk, Tia Tajhar jih je prispevala 10. Pri Triglavu je bila neustavljiva Alexis Burke, ki je v statistiko vpisala 29 točk, 8 skokov in 2 podaji. Konjičanke se bodo 9 novembra doma pomerile z Grosupljem, Triglavanke pa 6. novembra čaka derbi z Ježico. Izjavi trenerjev: Franc Perkič, trener Konjic: "Poleg vsega, kar se letos dogaja v naši ekipi, lahko pričakujemo še samo, da nas bo začel nekdo "bombardirati". Čestitke Triglavu za zmago." Ernest Novak, trener Triglava: "Čestitke dekletom za pristop in prikazano. To so stvari na katerih lahko gradimo in upam, da bomo tako tudi nadaljevali." Domžale - CINKARNA CELJE 47:98 (12:21, 11:26, 12:28, 12:23) Grintal 15 (8 skokov), Jakovljević 13; Jelenc 23 (6 skokov), Hersler 22 Aktualne državne prvakinje so v Domžalah prišle še do šeste zaporedne zmage v državnem prvenstvu. Domačinke so se v prvi četrtini dobro postavile po robu Celjankam, nato pa so se gostje razigrale in na koncu zmagale z razliko 51 točk. Maja Grintal je pri Domžalah dosegla 15 točk in ujela 8 žog, pri Celju je Mojca Jelenc dosegla 26 točk. Domžalčanke bodo naslednjo tekmo odigrale šele 16. novembra, Celjanke pa 9. novembra čaka obračun z Mariborčankami. Izjavi trenerjev: Bojan Hladnik, trener Domžal: "Hvala vsem akterjem srečanja za borbeno in fair predstavo." Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: "Čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago. Ne glede na visoko zmago lahko rečem, da je bila lepa prvenstvena tekma."