Luka končnico začel z zmago, poraz za Miami in Denver
Objavljeno May 23, 2021
Čeprav je Luka Dončić v zadnji četrtini dosegel samo eno točko, je Dallas v prvi tekmi prvega kroga končnice vseeno prišel do zmage na gostovanju v Los Angelesu. Luka na koncu dosegel 31 točk, za trojni dvojček pa vpisal tudi 10 skokov in 11 podaj. Nenehno podvajanje Dončića so izkoristili njegovi soigralci in s kar 47% natančnostjo zadevali mete za tri točke. Luka je imel odlično podporo pri soigralcih - Hardaway Jr. je dosegel 21 točk (5 trojk), Finney-Smith 18, Porzingis pa 14. Izenačeno tekmo je Dallas v konlnici odločil z delnim rezultatom 18:5.   Za domače je Leonard dosegel 26 točk, George pa 23. Skupaj so domačini iz 40 metov zadeli samo 11 trojk, čeprav so bili v rednem delu sezone v tej prvini vodilni v ligi (41%). Na tekmi je bilo prisotnih 6.100 gledalcev, druga tekma pa se bo igrala v noči na sredo. Odlično tekmo ima za sabo tudi Goran Dragić, Miami pa je na prvi tekmi proti Milwaukeeju na gostovnaju vseeno po podaljšku zabeležil prvi poraz v seriji. Dragić je bil prvi strelec svoje ekipe, dosegel je 25 točk, tudi trojko za izenačenje ob koncu podaljška, s košem na drugi strani pa je tekmo odločil Middleton, ki je bil tudi najboljši strelec tekme, dosegel je 27 točk, Giannis jih je dal 26, imel je tudi 18 skokov. Ob koncu rednega dela sta koše s prostih metov najprej izmenično zadevala Butler in Gainnis, Butler pa je s polaganjem ob zvoku sirene tudi popeljal ekipi v dodaten igralni čas.   Podobno kot Clippersi je tudi Milwaukee izredno slabo metal trojke, iz 31 poskusov jih je cilj našlo le 5, Miami je na drugi strani dosegel kar 20 trojk (iz 50 poskusov). Poraz je doživel tudi Denver, na prvi tekmi ga je na domačih tleh prepričljivo premagal Protland. Lillard je dosegel 34 točk za zmagovalce, podobno kot na tekmi v Los Angelesu je odločil boljši met z razdalje - Portland je dosegel 19 trojk, domači 'samo' 11. Jokić je bil standardno odličen, dosegel je 34 točk, imel je tudi 16 skokov. Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro. Eni glavnih favoritov za končni naslov so prvič po dolgem času zaigrali z zvedniško trojko Durant, Irving in Harden. Po izenačenem prvem polčasu so v drugem polčasu domači stopili na plin in na koncu mirno pripeljali tekmo do konca. Durant je dosegel 32 točk, Irving 29, Harden pa 21 (imel je tudi 9 skokov in 8 podaj). Za Boston je Tatum dosegel 22 točk. Liga NBA, 22.5. Miami - Milwaukee 107:109 Dallas - LA Clippers 113:103 Boston - Brooklyn 93:104 Portland - Denver 123:109