Trae Young utišal Madison Square Garden, poraženi tudi prvi nosilci in aktualni prvaki
Objavljeno May 24, 2021
V noči na ponedeljek je prve tekme končnice lige NBA odigralo še vseh preostalih 8 ekip. Glavno presenečenje so pripravili košarkarji Memphisa, ki so na gostovanju premagali prvega nosilca zahoda, Trae Young je utišal Madison Square Garden, prvaki so izgubili v Phoenixu, prvi nosilci vzhoda pa so na koncu le strli odpor Washingtona. Tobias Harris je pred 11.000 gledalci v domači dvorani dosegel 37 točk in Philadelphia je na prvi tekmi premagala Washington, za katerega je Bradley Beal dosegel 33 točk. Joel Embiid je za domačine prispeval 30 točk. Tekmo je z udarcem po zvonu odprl Dikembe Mutombo, ki je klub skupaj z Iversnom leta 2001 popeljal v finale lige. V drugi tekmi večera je Phoenix doma premagal aktualne prvake. Blestela sta Devin Booker (34 točk) in predvsem Deandre Ayton, ki je povsem zasenčil Anthony Davisa na drugi strani. Ayton je dosegel 21 točk in imel tudi 16 skokov. Davis je na drugi strani dosegel 13 točk in 7 skokov. LeBron James je bil najboljši strelec pri svoji ekipi, na koncu je imel 18 točk, 10 asistenc in 7 skokov. V drugi četrtini se je ob trku s soigralcem poškodoval Chris Paul, ki se je sicer ob vidnih bolečinah v desni rami v drugem polčasu vrnil v igro. V izredno živčni tekmi je prišlo tudi do prerivanja med Carusom in Paynom na strani Phoenixa, ki je bil tudi izključen, Caruso in Harell pa sta jo odnesla samo s tehnično napako. Po osmih letih je lahko 15.000 gledalcev tekmo končnice spremljalo tudi v slovitem Madison Square Gardnu. Začetne žvižge in vzklike, naprejene proti prvemu zvezdniku Atlante, Trae Youngu, jim je mladi zvezdnik lige vrnil 0,9 sekunde do konca tekme, ko je s polaganjem dosegel odločilni koš na tekmi. Skupaj je Young dosegel 32 točk, 18 točk je dosegel Bogdan Bogdanović. Atlanta v končnici igra prvič po letu 2017. Za New York je Alec Burks dosegel 27 točk, Derrick Rose jih je dodal 17. V Salt lake Cityju je Memphis premagal prvega nosilca zahoda. Ja Morant je dosegel 26 točk, še boljšo igro pa je prikazal Dillon Brooks - dosegel je 31 točk. Za Utah, ki je igral brez Donovana Mitchella, ki naj bi se kmalu vrnil po poškodbi gležnja, je Bojan Bogdanović dosegel 29 točk, kar 20 v zadnji četrtini, ko je Utah lovil priključek po zaostanku, 2 sekundi do konca tekme pa mu ni uspelo s trojko izsiliti podaljška. Liga NBA, 23.5. Washington - Philadelphia 118:125 (0:1) LA Lakers - Phoenix 90:99 (0:1) Atlanta - New York 107:105 (1:0) Memphis - Utah 112:109 (1:0)