Miami po drugem porazu v težkem položaju, Denver z odličnim Jokićem izenačil
Objavljeno May 25, 2021
Miami se je že na začetku končnice znašel v težavah, saj je Milwaukee dobil še drugo tekmo doma. Na Floridi se bo tako Vročica skušala vrniti nazaj v serijo na naslednjih dveh tekmah. Po tesni prvi tekmi, ki jo je odločil šele podaljšek, je bila tekma odločena že po prvi četrtini, ki so jo domačini dobili z rezultatom 46:20. Za razliko od prve tekme, ko so zadeli samo 5 trojk, so bili domači tudi izredno razpoloženi pri metu za tri točke, saj so zadeli 22 trojk (iz 53 metov), že v prvi četrtini kar 10, ob polčasu pa 15. Ravno obratna zgodba je bila pri Miamiju - na prvi tekmi je cilj našlo 20 metov za tri točke, na drugi samo 8. Giannis je za Milwaukee dosegel 31 točk, 13 skokov in 6 asistenc. Presenetil je Bryn Forbes, ki je zadel 6 trojk, skupaj pa dal 22 točk. Jrue Holiday je poleg 11 točk imel tudi 15 podaj, samo eno manj od klubskega rekorda v končnici. Pri Miamiju je bil ponovno eden najboljših Goran Dragić, ki je dosegel 18 točk, Dewayne Dedmon je bil najboljši strelec Miamija (19 točk). Ponovno je pod pričakovanji odigral Jimmy Butler, ki je skupaj dosegel 10 točk. Tretja tekma bo v noči na petek v Miamiju. V drugi tekmi večera je Denver proti Portladnu dosegel prepričljivo zmago in izenačil serijo na 1:1. V prvem polčasu je bil Portland predvsem po zaslugi Dame Lillarda, ki je dosegel več kot polovico točk za svojo ekipo (32:61) še v igri za zmago, v drugem polčasu pa je Denver hitro ušel na 20 točk razlike in bolj ali manj varno tekmo pripeljal do konca. Nikola Jokić je dosegel 35 točk, 8 skokov in 5 asistenc. Michael Porter Jr. je dodal 18 točk, v treh minutah na parketu pa se Čančarju ni uspelo vpisati v statistiko.   Lillard je za Portland končal pri 42 točkah, McCollum jih je dodal 21. Liga NBA, 24.5., končnica Miami - Milwaukee 98:132 (0:2) Portland - Denver 109:128 (1:1)