Dvojni dvojček odličnega Omića premalo za PAO
Objavljeno Nov 02, 2018
Khimki je v tekmi 5. kola le prišel do prve zmage v letošnji evroligaški sezoni, kljub izjemnemu Alenu Omiću, ki je prišel do prvega dvojnega dvojčka v sezoni (16 točk in 10 skokov), pa še naprej brez zmage ostaja podgoriška Budućnost. Izjemen preobrat je v zadnji četrtini uspel Realu, kjer je se je s 16 točkami izkazal Anthony Randolph. Budućnost Aleksandra Džikića z izjemo obračuna v Madridu, niti enkrat ni bila nadigrana s strani nasprotnika, kljub temu pa po petih odigranih tekmah še naprej ostaja brez evroligaške zmage. Tokrat Črnogorcem, ki so bili proti Panathinaikosu poražen z 67:72, ni zadoščal niti razpoloženi Alen Omić, ki je četi Xavija Pascuala nasul 16 točk, dodal pa tudi 10 skokov. V Kaunasu je pred zadnjo četrtino vse kazalo na prvi letošnji poraz Reala, a Madridčani so najboljše prihranili za konec. Zadnjih 10 minut je Real dobil s kar 17 točkami razlike (11:28) in se na vrhu lestvice poravnal s CSKA-jem. Prvi strelec gostov je bil s 16 točkami Anthony Randolph, Klemen Prepelič pa tokrat na parket ni stopil. Do prve zmage v sezoni je prišel Khimki, v Milanu pa je zmagovalca med domačo Olimpio in turškim Anadolu Efesom s trojko sekundo do konca odločil Mike James. Evroliga, 5. kolo, 2.11. Khimki - Herbalife Gran Canaria 87:72 (25:21, 24:12, 28:20, 10:19) (Shved 24 + 7 podaj, Crocker 17; Pasecniks (9 skokov) in Strawberry po 9) Budućnost VOLI - Panahtinaikos 67:72 (15:18, 16:13, 16:19, 20:22) (Omić 16 + 10 skokov, Ivanović 12 + 5 skokov; Thomas 14, Papapetrou 13 + 6 skokov) Žalgiris - Real Madrid 79:90 (32:18, 12:25, 24:19, 11:28) (Jankunas 18 + 7 skokov, Wolters 16; Randolph 16, Fernandez 15 + 7 podaj) AX Armani Exchange Olimpia - Anadolu Efes 81:80 (24:17, 19:18, 25:19, 13:26) (James 15 + 6 podaj + 5 skokov, Micov 14 + 5 podaj; Moerman 23 + 5 skokov, Micić 15 + 7 skokov)
Že odigrano CSKA - Olympiacos 69:65 KIROLBET Baskonia - Darussafaka Tefken 82:56 Fenerbahče - FC Bayern 88:84 FC Barcelona Lassa - Maccabi FOX 74:58
Slovenci v Evroligi Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 6 minut, brez točke (0/2 za tri točke), 1 skok (v obrambi), 1 izgubljena žoga; indeks -2. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 26 minut, 7 točk (2/5 za dve točki, 1/4 za tri točke), 1 skok (v obrambi), 6 podaj, 1 pridobljena žoga, 3 izgubljene žoge, 2 osebni napaki, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 5. Alen Omić (Budućnost VOLI) - 29 minut, 16 točk (7/10 za dve točki, 2/2 prosti meti), 10 skokov, 2 podaji, 4 izgubljene žoge, 3 osebne napake, 6 izsiljenih osebnih napak; indeks 24. Klemen Prepelič (Real Madrid) - ni stopil na parket. Anthony Randolph (Real Madrid) - 26 minut, 16 točk (3/7 za dve točki, 2/3 za tri točke, 4/5 prosti meti), 1 skok (v napadu), 1 pridobljena žoga, 1 prejeta blokada, 1 osebna napaka, 3 izsiljene osebne napake; indeks 13.