Prvi poraz Reala, 100-odstotni Čančar zaplesal, bivši zmaj MVP
Objavljeno Nov 04, 2018
Po tem, ko je včeraj razigrani Luka Rupnik s Fuenlabrado kot prvi v španskem prvenstvu na kolena spravil Barcelono, je danes sploh prvi poraz v sezoni zabeležil Real. Vroče je bilo tudi v Burgosu, kjer je padla Unicaja, blesteli pa so kar trije bivši zmaji. Vlatko Čančar in Deon Thompson, ki sta na koncu s soigralci tudi zaplesala. Vlatko Čančar se je s še enim bivšim zmajem Deonom Thompsonom zasluženo razveselil velike zmage nad Unicajo, na Čančarjev "tweet" pa se je odzval tudi Luka Dončić. Čančar in Thompson sta naravnost blestela. Prvi v celotnem obračunu ni zgrešil niti enega samega meta, drugi pa je s statističnim indeksom 23 postal MVP srečanja. Na drugi strani je bil prvi strelec moštva Sasu Salin, ki je tekmo končal pri 14 točkah. Sploh prvi poraz v tej sezoni je zabeležil Real, ki je sicer na domačem parketu nasprotnikom nasul kar 105 točk, a prejel še dve več. Klemen Prepelič je v 12 minutah zadel eno trojko, Anthony Randolph pa tokrat kljub 7 doseženim točkam v napadu ni bil razpoložen. DP Španije, 7. kolo, 4.11. Real Madrid - MoraBanc Andorra 105:107 (26:33, 32:26, 26:33, 21:15) (Carroll 32, Llull 17; Ennis in Vitali po 17) Že odigrano Fuenlabrada – Barcelona 79:73 (17:16, 18:18, 16:18, 28:21) (Rupnik 15, Popović 11; Huertel 16, Oriola (10 skokov) in Kuric po 12) San Pablo Burgos – Unicaja 88:79 (22:16, 16:21, 24:16, 26:26) (Thompson 21 in 5 skokov, Čančar 14; Salin 14, Fernandez 13)
Slovenci v Španiji Jaka Blažič (Barcelona) – 7 minut, brez točke (0/2 za dve točki, 0/1 za tri točke), 3 skoki (1 v napadu, 2 v obrambi), 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga; +/- = -1, indeks -3. Vlatko Čančar (San Pablo Burgos) – 25 minut, 14 točk (5/5 za dve točki, 1/1 za tri točke, 1/1 prosti meti), 3 skoki (2 v obrambi, 1 v napadu), 2 podaji, 2 pridobljeni žogi, 3 izgubljene žoge; +/- = +5, indeks 18. Kevin Pangos (Barcelona) – 14 minut, 6 točk (0/1 za dve točki, 1/1 za tri točke, 3/3 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu, 1 v obrambi), 3 podaje, 4 izgubljene žoge; +/- = -7, indeks 4. Klemen Prepelič (Real Madrid) – 12 minut, 3 točke (1/3 za tri točke); +/- = -5, indeks 2. Anthony Randolph (Real Madrid) – 24 minut, 7 točk (1/4 za dve točki, 1/5 za tri točke, 2/2 prosti meti), 5 skokov (vsi v obrambi), 2 podaji, 1 pridobljena žoga; +/- = +9, indeks 9. Luka Rupnik (Fuenlabrada) – 17 minut, 15 točk (2/3 za dve točki, 2/5 za tri točke, 5/5 prosti meti), 3 skoki (2 v napadu, 1 v obrambi), 1 podaja, 2 pridobljeni žogi, 3 izgubljene žoge; +/- = +15, indeks 16.