Objavljeno Nov 07, 2018
Košarkarji Dallas Mavericks so se na 10. letošnji tekmi v Ligi NBA prebili do 3. zmage in se tako izognili dnu na zahodni konferenci, kjer se je znašel Phoenix. Varovanci Ricka Carlisla so v obračunu proti Washington Wizards prekinili niz 6 zaporednih porazov, največ zaslug za zmago pa je nosil prvi strelec moštva Luka Dončić.

Telički so se na obračunu proti Washingtonu prebili do izjemno pomembne zmage. Lepo prednost pred nasprotniki so si priigrali že v prvem delu tekme, ko je končni rezultat prvega polčasa (70:49) s trojko postavil Luka Dončić. 19-letni Ljubljančan je tokrat tekmo končal pri 23 točkah, kar je njegov tretji najboljši strelski dosežek v tej sezoni. Spomnimo, proti San Antoniu je Luka zbral kar 31 točk, 26 pa jih je dosegel ob zmagi Dallasa proti Minnesoti Timberwolves. Najboljši od novincev Po pričakovanjih v letošnji sezoni novinci žanjejo precejšnjo medijsko pozornost. Luka Dončić je z doseženimi 23 točkami proti Washingtonu med vsemi novinci po številu doseženih točk na tekmo skočil na 1. mesto. Luka v povprečju na srečanje dosega 19,8 točke, doda pa še 6,5 skoka in 4,4 podaje. Na 2. mestu je Trae Young (19 točk, 3,2 skoka in 8,1 podaje), ki pa je že zbral tudi 4 dvojne dvojčke. Sledijo DeAndre Ayton (15,9 točke), Marvin Beagley (12,8 točke) in Wendell Carter (11,1 točke).