Panathinaikosu grški derbi, Omić prvi strelec Budućnosti
Objavljeno Nov 10, 2018
Podgoriška Budućnost tudi po 6. kolu ostaja edina ekipa v Evroligi, ki v letošnji sezoni še ni okusila slasti zmage. Tokrat je četa Aleksandra Džikića klonila proti Žalgirisu, prvi strelec domačih pa je bil s 16 točkami Alen Omić. Grški derbi je pripadel Panathinaikosu, do zmage še Barcelona in Fenerbahče. Šesti krog najmočnejše evropske košarkarske lige ni postregel z večjim presenečenjem. Nov poraz sta zabeležila Khimki in Budućnost, ki skupaj z Darussafako, Gran Canario in Maccabijem počasi izgubljata stik z vodilnimi moštvi. Tokrat je Moskovčanom previsoko oviro predstavljala Barcelona, za katero Jaka Blažič tokrat ni zaigral, Budućnost pa je kljub razpoloženemu Alenu Omiću (16 točk in 6 skokov) zabeležila drugi najvišji poraz v letošnji evroligaški sezoni. Napeto je bilo v Baskoniji, kjer je domače moštvo proti Fenerbahčeju vodilo večji del tekme in bilo v prednosti tudi ob vstopu v zadnjo minuto (70:69). Od tedaj naprej Baski niso več zadeli, Turki pa so dosegli 5 točk izza črte prostih metov in prišli do 5. zmage. Drugi zaporedni poraz so zabeležili košarkarji Olympiacosa, ki so na grškem derbiju ob polčasu vodili (41:48), v drugi polovici srečanja pa niso našli pravega recepta na obrambo Panathinaikosa. Evroliga, 6. kolo, 9.11. Khimki – FC Barcelona Lassa 80:87 (23:19, 15:19, 21:29, 21:20) (Shved 27 in 6 podaj, Crocket 17; Huertel 18 in 8 podaj, Singleton in Tomić (6 skokov) po 16) Budućnost VOLI – Žalgiris 60:72 (15:18, 18:15, 15:24, 12:15) (Omić 16 in 6 skokov, Clark 9 in 7 skokov; Davies 20 in 5 skokov, Kavaliauskas 12 in 5 skokov) Panathinaikos OPAP – Olympiacos 93:80 (21:23, 20:25, 26:16, 26:18) (Lekavičius 17, Calathes 14 in 7 skokov; Printezis 26, Timma 17) KIROLBET Baskonia  – Fenerbahče 72:74 (20:18, 13:15, 22:15, 17:26) (Diop 17 in 6 skokov, Shengelia 15 in 5 skokov; Datome 16 in 5 skokov, Lauvergne 15)
Že odigrano FC Bayern – Darussafaka Tefken 116:70 Maccabi FOX – Real Madrid 66:87 AX Armani Exchange Olimpia – CSKA 85:90 Herbalife Gran Canaria – Anadolu Efes 90:94
Slovenci v Evroligi Klemen Prepelič (Real Madrid) - 6 minut, 2 točki (1/2 za dve točki, 0/3 za tri točke), 1 skok (v napadu), 1 podaja, 1 osebna napaka; indeks -1. Anthony Randolph (Real Madrid) - 18 minut, 11 točk (1/2 za dve točki, 3/4 za tri točke), 8 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 2 izgubljeni žogi, 1 osebna napaka; indeks 17. Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - ni stopil na parket. Alen Omić (Budućnost VOLI) - 30 minut, 16 točk (7/11 za dve točki, 2/5 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 1 blokada, 2 osebni napaki, 5 izsiljenih osebnih napak; indeks 19. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 12 minut, 8 točk (2/2 za dve točki, 0/2 za tri točke, 4/5 prosti meti), 1 skokv, 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga, 4 izsiljena osebna napaka; indeks 12.