Zvezdina lekcija zmajem, nekaj več pokazal Američan Reynolds
Objavljeno Nov 10, 2018
Košarkarji Petrol Olimpije so pred lepo zapolnjenimi tribunami Arene Stožice doživeli tretji zaporedni poraz v Ligi ABA. Na obračunu sedmega kola je bila boljša Crvena zvezda mts s 83:60. Dvoboj sedmega kola Lige ABA, ki je v Areno Stožice privabil številne navijače tako zeleno-bele, kot tudi rdeče-bele ekipe, se je v soboto zaključil s tretjim zaporednim porazom čete Zorana Martića na regionalni sceni. Crvena zvezda mts je svoj niz zmag v tej sezoni podaljšala na sedmo zaporedno zmago, Zmaji pa so doživeli peti poraz. Ljubljančani so tekmo začeli zadržano, a se Beograjčanom kmalu približali, in v prvi četrtini celo povedli z 18:14. Tudi po uvodnih desetih minutah dvoboja so domačini še vodili (23:22), v nadaljevanju pa je Crvena zvezda mts prestavila v višjo prestavo in iz minute v minuto poviševala prednost. Hkrati so Zmaji v drugem polčasu dosegli le 24 točk, beograjsko moštvo na drugi strani 40, na koncu pa so se rdeče-beli veselili zmage s 83:60. Zaradi bolečin v hrbtu je drugi polčas na klopi preživel kapetan Zmajev Mirza Begić, ki je v desetih minutah igre dosegel sedem točk. Najboljši strelec Petrol Olimpije je bil Scottie Reynolds, ki je že v prvi četrtini dosegel deset točk, tekmo pa sklenil s 17 točkami in šestimi podajami, zadel pa je kar sedem od osmih metov iz igre. Priložnost zaigrati na svoji prvi tekmi pred domačimi navijači je tokrat dobil mladi Marko Simonović, ki se je v statistiko vpisal z atraktivnim zabijanjem. Na parket so stopili vsi košarkarji, ki so v soboto v Stožicah oblekli dres ljubljanskega kluba, med strelce pa se ni vpisal le Issuf Sanon. Zmaji bodo na parket vnovič stopili že v nedeljo, ko bodo ob 17.00 gostovali pri Šenčur Gorenjski gradbeni družbi. V Areno Stožice se Petrol Olimpija vrača v torek ob 20.30, ko se bodo pomerili z medi Bayreuthom. Liga ABA, 7. krog, 10.11. Petrol Olimpija - CRVENA ZVEZDA MTS 60:83 (23:22, 13:21, 13:22, 11:18) Petrol Olimpija: Reynolds 17 (6 podaj), Jones 6 (5 skokov), Špan 3, Lazić 4, Šamanić 1, Simonović 2, Lapornik 8, Begić 7, Mesiček 4, Sanon, Rebec 7, Radulović 1 (4 skoki).