S košem Marinkovića do zmage v zadnji sekundi
Objavljeno Feb 07, 2019
Po dramatični končnici se košarkarji Sixt Primorske z gostovanja v Splitu vračajo z 18. zmago v Ligi ABA 2. Junak tekme proti nekdanjemu trikratnemu evropskemu klubskemu prvaku je postal Ivan Marinković, ki je v zadnji sekundi zadel za 77:75. V domači vrsti, ki jo uspešno vodi Vladimir Anzulović, ni bilo Maja Kovačeviča. Obračun v Dalmaciji za koprske tigre ni imel posebnega pomena, saj so si ti že prejšnji teden dokončno zagotovili prvo mesto na lestvici rednega dela ter s tem prednost domačega parketa v končnici regionalnega tekmovanja. Vse do začetka 29. minute so zbrani gledalci uživali v izenačeni igri, ki nobeni izmed ekip ni prinesla več kot šestih točk naskoka. Na zadnjih deset minut so se nato iz precej boljšega položaja podali gostitelji. Po košu Žana Marka Šiška za znižanje na 52:53 so namreč ti tretjo četrtino zaključili z delnim nizom 8:1 in vodstvom z 61:53. Še v slabšem položaju so se koprski tigri znašli sredi zadnjega dela igre, ko so Splitčani po zaslugi odličnega ostrostrelskega dne (do tedaj met za tri 12/20) povedli s plus 11 (69:58). A nepopustljivost se je znova izplačala. V obrambi so Primorci strnili svoje vrste, na drugi strani pa je stvari v svoje roke prevzel Tadej Ferme. S tremi trojkami in prostima metoma je slovenske pokalne in superpokalne prvake na začetku 39. minute približal na 69:71, piko na i preobratu pa je postavil Marjan Čakarun. Hrvaški reprezentant je po ukradeni žogi Šiška 18 sekund pred koncem pod osebno napako uspešno zaključil nasprotni napad in z dodatnim metom koprske tigre popeljal do vodstva s 73:71. A to je bil le uvod v pravo dramo. Split je koprskemu moštvu 12 sekund pred koncem vrnil z enako mero (74:73), kar je Golemca prisililo, da je nemudoma segel po minuti odmora. Po vrnitvi na igrišče je Henry po osebni napaki na črti prostih metov pokazal pravo zbranost (75:74), na drugi strani pa je bil po hitri osebni napaki Mate Kajlažić natančen le v drugo (75:75). Po novi minuti odmora, tedaj na zahtevo domačega trenerja, so tigri z uigrano akcijo žogo spravili v neposredno bližino obroča, od koder jo je za zmago v koš pospravil Marinković. Slednji je bil ob Fermetu na koncu s 14 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Točko manj je dodal Čakarun z 11 pa jim je sledil Luka Vončina. Splitčani so bili sicer precej uspešnejši pri skoku (34:24), a so nepopustljivi tigri izsilili kar 17 izgubljenih žog (sami so jih izgubili le osem). Golemac tokrat ni mogel računati na najkoristnejšega košarkarja Lige ABA 2 Marka Jagodića-Kuridžo ter Danijela Vujasinovića, ki sta zaradi bolezni ostala v Kopru. Sixt Primorska se vse bolj ozira proti prihodnjemu koncu tedna, ko bo v domači Areni Bonifika gostila finalni turnir Pokala Spar. Do tedaj rumeno-modre na istem prizorišču čakata še dva preizkusa v državnem prvenstvu – v soboto proti Šentjurju (17.00), v torek pa še proti novomeški Krki (18.00). Pred obema tekmama si boste vsi ljubitelji košarke lahko na blagajni koprske dvorane zagotovili tudi vstopnice za pokalni košarkarski spektakel. V predprodaji so dnevne vstopnice na voljo po 8 evrov, 12 evrov pa vas bo stala vstopnica za ogled celotnega turnirja. Nakup je vsak dan možen tudi na vseh prodajnih mestih sistema Moje karte (seznam najdete TUKAJ) ter preko spleta na www.plemenitevstopnice.si. Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Čestitke našim košarkarjem za težko prigarano zmago. Zagotovo se je bilo težko motivirati, potem ko smo že osvojili prvo mesto po rednem delu Lige ABA 2. Na naslednjih tekmah bomo morali pokazati več energije in osredotočenosti." Ivan Marinković, košarkar Sixt Primorske: "Tekme nismo odigrali najbolje. Res je, da nam ta ni prinašala ničesar, a želeli smo si nadaljevati zmagovalni niz. Večji del tekme nismo kazali prave energije in osredotočenosti, nato pa se v odločilnih trenutkih zbrali, pokazali pravi značaj in zasluženo slavili zmago. Split je kljub oslabljeni zasedbi odigral izjemno tekmo, na robu svojih moči, za kar mu čestitam. Mi se sedaj že oziramo proti sobotni tekmi s Šentjurjem." Liga ABA, 19. krog, 6.2. Split - SIXT PRIMORSKA 75:77 (15:16, 21:21, 25:16, 14:24) Sixt Primorska: Ferme 14, Henry 7 (6 podaj, 3 prid. žoge), Harris 6, Čakarun 13 (5 skokov), Kosi, Zupan 2, Marinković 14, Hodžić 3, Šiško 7 (8 podaj), Glas, Vončina 11, Čebašek.