V Evroligi vse odločeno še pred zadnjim dnem!
Objavljeno Apr 05, 2019

V izjemno napetem rednem delu evroligaške sezone je kazalo, da bo morda celo zadnji zvok sirene na tekmi med Olympiacosom in Darussafako določil enega ali več potnikov v končnico, a razplet četrtkovih tekem je poskrbel, da je vse jasno že pred zadnjim tekmovalnim dnem.

Že pred zadnjim krogom rednega dela Evrolige so si mesto v četrtfinalu priigrali Fenerbahče, CSKA, Real, Anadolu Efes in FC Barcelona Lassa, v igri za tri preostala mesta pa je bilo še 6 moštev.

Najkrajšo sta potegnila Maccabi FOX in Olympiacos, ki sta pričakovala, da se bo o njuni usodi dokončno odločalo v petek, a temu ni bilo tako. Baskonia si je zaradi ugodnega razpleta kljub porazu zagotovila mesto v končnici, enako pa velja tudi za Panathinaikos in Žalgiris.

Predvsem Litovcem je uspelo nekaj neverjetnega. Z le 9 zmagami in kar 15 porazi so jih mnogi že 6 krogov pred koncem odpisali od boja za končnico, a četa Šarunasa Jasikevičiusa je najboljše prihranila za konec. Nanizala je kar 6 zaporednih zmag, zadnjo v Madridu, kjer so predtem izgubili zadnjih 9 medsebojnih tekem.

Kako so igrali Slovenci?

S slabšimi predstavami v zaključku rednega dela tekmovanja so končnico zapravili košarkarji AX Armani Exchange Olimpie, kar pomeni, da se ni vsem 5 slovenskim predstavnikom uspelo prebiti v drugi del tekmovanja. Alen Omić je za Milančane na zadnji tekmi v 14 minutah zbral 6 točk in 6 skokov. Anthony Randolph je ob porazu proti Žalgirisu zbral 17 točk in 5 skokov, Klemen Prepelič pa je 6 točkam dodal še kar 7 podaj. V petek se bosta v Palau Blaugrani v dresu domače FC Barcelone Lasse predstavila še Kevin Pangos in Jaka Blažič,

Evroliga, 30. kolo, 4.4. CSKA – KIROLBET Baskonia 82:78 (17:21, 23:23, 15:22, 27:12) (Clyburn 16 in 6 skokov, Higgins 14; Huertas 17, Poirier in Shields po 12) Anadolu Efes – AX Armani Exchange Olimpia 101:95 (24:20, 18:33, 32:16, 27:26) (Micić 18 in 8 podaj, Beaubois, Pleiss in Simon po 14; James 17, Nedović 16) Panathinaikos OPAP – Budućnost VOLI 87:67 (23:21, 26:15, 17:20, 21:11) (Gist 23 in 6 skokov, Thomas 17 in 5 skokov; Bitadze 16 in 8 skokov, Cole 14, 6 skokov in 7 podaj) Real Madrid – Žalgiris 86:93 (27:25, 10:21, 23:20, 26:27) (Tavares 22 in 7 skokov, Randolph 17 in 5 skokov; Davies 27 in 10 skokov, Kavaliauskas 10)
5.4. Fenerbahče – Maccabi FOX (19.45) FC Bayern – Herbalife Gran Canaria (20.00) Olympiacos – Darussafaka Tekfen (20.30) FC Barcelona Lassa – Khimki (21.00)

Slovenci v Evroligi Klemen Prepelič (Real Madrid) - 17 minut, 6 točk (1/3 za dve, 1/3 za tri, 1/2 prosti meti), 1 skok, 7 podaj, 1 izgubljena žoga, 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; indeks 9. Anthony Randolph (Real Madrid) - 24 minut, 17 točk (3/6 za dve, 2/7 za tri, 5/5 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 2 podaji, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; indeks 18. Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) - 14 minut, 6 točk (3/5 za dve), 6 skokov (3 v napadu), 1 izgubljena žoga, 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 9. Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa)  Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa)

Četrtfinalni pari (1)Fenerbahče - (8)Žalgiris (4)Anadolu Efes - (5)FC Barcelona Lassa (2)CSKA - (7)KIROLBET Baskonia (3)Real Madrid - (6)Panathinaikos