Pirova zmaga Olympiacosa, 8 točk Blažiča bo zmagi Barce
Objavljeno Apr 06, 2019

S petkovimi tekmami se je zaključil redni del Evrolige. Grški Olympiacos je kljub zmagi nad Darussafako ostal brez mesta v končnici, svojo zadnjo tekmo v letošnji sezoni Evrolige pa so poleg Grkov in Turkov odigrali še Maccabi FOX, Bayern, Gran Canaria in Khimki.

Četrtkov razplet v Evroligi je poskrbel, da so bili četrtfinalni pari znani že pred zadnjim tekmovalnim dnem, kljub temu pa se je kar 6 moštev poizkušalo od letošnje evropske košarke častno posloviti. Najbolje je to uspelo Olympiacosu, ki je s kar 25 točkami ugnal Darussafako, a kaj, ko je bila to za Grke šele 3. zmaga na zadnjih 11 tekmah.

Varovanci Davida Blatta so z zmago nad Darussafako v krogu treh ekip s po 15 zmagami pristali skupaj z Baskonio in Žalgirisom, a potegnili najkrajšo. Za Pirejčane je bil usoden poraz v preteklem krogu, ko so na domačem terenu izgubili prav proti Žalgirisu.

Še eno dobro evroligaško predstavo so za konec prikazali košarkarji Maccabija, ki so bili v Istanbulu vse do konca srečanja v igri za zmago. Tekmo je v korist Fenerbahčeja sekundo do konca s trojko odločil Kostas Sloukas.

Evroliga, 30. kolo, 4.4. Fenerbahče – Maccabi FOX 78:75 (20:20, 21:21, 10:18, 27:16) (Sloukas 22 in 5 podaj, Datome 17 in 5 skokov; Black 23 in 7 skokov, Wilbekin 13) FC Bayern – Herbalife Gran Canaria 84:77 (26:20, 18:15, 29:18, 11:24) (Williams 20 in 6 skokov, Lučić 13; Vene 19, Wiley 15) Olympiacos – Darussafaka Tekfen 99:74 (20:28, 25:16, 30:12, 24:18) (Williams-Goss 18 in 6 podaj, LeDay in Milutinov po 16 točk in 6 skokov; Demir 12, Evans 11) FC Barcelona Lassa – Khimki 83:74 (21:32, 23:11, 10:15, 29:16) (Oriola 14, Kuric 13; Monya in Jenkins po 13)
Že odigrano, 4.4. CSKA – KIROLBET Baskonia 82:78 Anadolu Efes – AX Armani Exchange Olimpia 101:95 Panathinaikos OPAP – Budućnost VOLI 87:67 Real Madrid – Žalgiris 86:93

Slovenci v Evroligi Klemen Prepelič (Real Madrid) - 17 minut, 6 točk (1/3 za dve, 1/3 za tri, 1/2 prosti meti), 1 skok, 7 podaj, 1 izgubljena žoga, 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; indeks 9. Anthony Randolph (Real Madrid) - 24 minut, 17 točk (3/6 za dve, 2/7 za tri, 5/5 prosti meti), 5 skokov (1 v napadu), 2 podaji, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; indeks 18. Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) - 14 minut, 6 točk (3/5 za dve), 6 skokov (3 v napadu), 1 izgubljena žoga, 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 9. Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 15 minut, 8 točk (3/5 za dve, 0/2 za tri, 2/2 prosti meti), 1 skok, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 1 osebna napaka, 4 izsiljene osebne napake; indeks 6 Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 25 minut, 7 točk (2/3 za dve, 1/3 za tri), 6 podaj, 3 izgubljene žoge, 5 osebnih napak, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 3.

Četrtfinalni pari (1)Fenerbahče - (8)Žalgiris (4)Anadolu Efes - (5)FC Barcelona Lassa (2)CSKA - (7)KIROLBET Baskonia (3)Real Madrid - (6)Panathinaikos