Epski preobrat v Oaklandu; Rekordnih 145 točk za zmago Sixersov
Objavljeno Apr 16, 2019
Po nepričakovanem porazu v prvi tekmi obračuna med Philadelphia 76ers in Brooklyn Nets, so domačini tokrat poskrbeli, da ni bilo žvižgov v  Wells Fargo Centru. Jimmy Butler, ki je vlekel voz Philadelphie v prvi tekmi, je sinoči fokus preusmeril v razigravanje soigralcev in zbral zgolj 7 točk, ampak hkrati prispeval ravno toliko asistenc. Mož tokratne tekme je s trojnim dvojčkom vsekakor bil Ben Simmons. Ravno Simmons je bil tarča največ žvižgov na prvi tekmi, ki jih je tokrat dodobra utišal. Z 18 točkami, 12 asistencami in 10 skoki v 30-ih minutah je visoki organizator igre vodil ekipo k prvi zmagi v končnici. Znatnejši delež k 145 točkam, kolikor so jih dosegli 76ersi, so prispevali tudi JJ Redick, Mike Scott in Tobias Harris, ki so prvi večer končnice zatajili. Prvi polčas je bil rezultat tako rekoč izenačen, nato pa je sledila tretja četrtina, ki so jo domačini dobili z 51:23 in odhajajo na gostovanji v New York z eno zmago in enim porazom. Na drugi tekmi večera so Golden State Warriors morali priznati premoč Clippersom. Potem, ko so Golden State Warriors v tretji četrtini vodili že za 31 so gostje 5 minut pred koncem ujeli priključek in 15 sekund pred koncem tudi povedli - zmagovalno trojko je zadel Landry Shamet. Na drugi strani je met zgrešil Stephen Curry. Zdaj se izenačena serija seli v Staples Center v Los Angelesu, kjer pa še ni jasno, če bodo Warriorsi lahko računali na DeMarcusa Cousinsa, ki je bil zaradi poškodbe primoran zapustiti parket že v uvodni četrtini.
Liga NBA sinoči Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets [1:1] 145:123 Embiid 23 in 10 skokov, Harris 19, Simmons 18, 12 asistenc in 10 skokov; Dinwiddie 19, Russell 16. Golden State Warriors - Los Angeles Clippers [1:1] 131:135 Curry 29, Durant 21; Williams 36 in 11 asistenc, Harrell 25 in 10 skokov.
Liga NBA jutri Toronto Raptors - Orlando Magic [0:1] (02:oo) Denver Nuggets - San Antonio Spurs [0:1] (03:00) Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder [1:0] (04:30)