Sanjska končnica Reala, Barca prekratka v Istanbulu
Objavljeno Apr 18, 2019
Košarkarji Reala so ob prisotnosti Luke Dončića in Luke Rupnika po zaslugi izjemne končnice, ko jim je uspel delni izid 9:0, premagali Panathinaikos in tako v četrtfinalni seriji povedli z 1:0 v zmagah. Klemen Prepelič je za zmagovalce dosegel 7 točk. Že danes nova dva dvoboja. V sredo sta se kot prvi na evroligaški parket podali ekipi Anadolu Efesa in FC Barcelone Lasse, še drugič v nekaj več kot mesecu dni pa so se zmage nad Katalonci razveselili varovanci Ergina Atamana. Trener gostov Svetislav Pešić je tekmo pričel tudi z Jako Blažičem, ki je v 15 minutah zbral 4 točke in 2 skoka, še več priložnosti pa je ponudil slovenskemu Kanadčanu Kevinu Pangosu. Kljub temu, da Barcelona v celotnem obračunu niti enkrat ni povedla, na koncu ni bila tako zelo daleč od uspeha. Ko je v 37. minuti po košu Bryanta Dunstona za 71:59 že kazalo, da je tekma odločena, so se gostje tudi po zaslugi koša Blažiča 2 minuti pred koncem približali na le 5 točk zaostanka (71:66). Tedaj so gostje zapravili kar tri napade, da bi se domačinom še bolj približali, zmago Turkov pa je kasneje potrdil izjemni Vasilije Micić. https://www.dailymotion.com/video/x7604lt#tab_embed Še bolj napeto končnico je spremljala 10 tisoč glava množica v WiZink Centru, ki je za zmago svojih ljubljencev trepetala vse do konca. Če je še pred zadnjo četrtino pri rezultatu 61:52 kazalo na dokaj zanesljivo zmago domačinov, sta bili moštvi v povsem drugačnem položaju 4 minute pred koncem, ko je Nick Calathes zadel trojko za vodstvo Panathinaikosa za 6 točk (66:72). Od tedaj so gostje streljali s praznimi naboji, domačini pa po trojki Rudyja Fernandeza in uspešno izvedenih prostih metih Facunda Campazza in Jayceeja Carrolla rezultat uspeli obrniti v svojo korist. https://www.dailymotion.com/video/x760cn2#tab_embed Evroliga, četrtfinale, 1. tekme, 17.4. Anadolu Efes – FC Barcelona Lassa 75:68 (26:15, 14:21, 18:13, 17:19) (Micić 21 in 7 podaj, Larkin in Moerman (5 skokov) po 12; Tomić 14, Huertel (5 podaj) in Pangos po 12) Real Madrid – Panathinaikos OPAP 75:72 (21:17, 22:18, 15:17, 17:20) (Taylor 13, Causeur 12; Calathes 17, Thomas 12)
Slovenci v končnici Evrolige Klemen Prepelič (Real Madrid) - 10 minut, 7 točk (1/1 za dve, 1/3 za tri, 2/2 prosti meti), 1 skok, 2 podaji, 3 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 7. Anthony Randolph (Real Madrid) - 20 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 1 pridobljena žoga, 1 izgubljena žoga; indeks 0.  Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 15 minut, 4 točke (2/3 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka (1 v napadu), 1 prejeta blokada; indeks 3. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 21 minut, 12 točk (3/5 za dve, 2/4 za tri, 0/1 prosti meti), 1 podaja, 1 pridobljena žoga, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 9.
2. tekme, 18.4. CSKA - KIROLBET Baskonia (19.00) [1:0*] Fenerbahče - Žalgiris (19.45) [1:0*] 19.4. Anadolu Efes - FC Barcelona Lassa (19.15) [1:0*] Real Madrid - Panathinaikos OPAP (21.15) [1:0*] * – izid v zmagah; igrajo na tri dobljene zmage.