Prepričljiva zmaga Zahoda, Westbrook MVP, slovo Bryanta
Objavljeno Feb 15, 2016
V Torontu se je s tekmo največjih zvezd Lige NBA zaključil letošnji All-Star vikend. Zmago je prepričljivo, s 196:173, slavilo moštvo zahodne konference, naslov najkoristnejšega igralca tekme pa je še drugič zapored domov odnesel zvezdnik Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook. Letošnji All-Star je bil prvi, ki se je igral izven meja Združenih držav Amerike, in igralci niso razočarali. Dosegli so najvišje število točk v zgodovini, hkrati pa postavili še kar nekaj rekordov. Moštvi sta že ob polčasu presegli najvišje število točk, doseženih v uvodnih 24 minutah. Zahod je vodil z 92:90. V drugem polčasu so bili igralci iz zahodne konference še bolj razigrani, dosegli so kar 104 točke, in zasluženo slavili zmago.

Najboljši strelec tekme je bil igralec Indiane, Paul George, ki je dosegel kar 41 točk, s tem pa je izenačil strelski dosežek Westbrooka iz lanskega All-Stara, in se hkrati le na točko približal strelskemu rekordu Wilta Chamberlaina. George je na poti do tega izjemnega strelskega dosežka zadel kar devet trojk. John Wall je dodal 22 točk.

V moštvu Zahoda je kar devet igralcev doseglo dvomestno število točk, kar pet pa jih je v svojo statistiko vpisalo vsaj 20. Stephen Curry je tekmo zaključil s 26 točkami, Anthony Davis s 24 točkami, Kevin Durant pa s 23 točkami, sedmimi podajami in petimi skoki. Svojo 18., in hkrati zadnjo All-Star tekmo, je odigral zvezdnik Los Angeles Lakersov, Kobe Bryant. Tekmo je zaključil z 10 točkami, na večni lestvici strelcev pa je simbolično predal prvo mesto v roke LeBronu Jamesu, ki je dosegel 13 točk. James ima zdaj 291 točk, Bryant pa 290. Naslednje leto bo All-Star tekma v Charlotteu, prvič po letu 1997 pa ne bo vključevala Kobeja Bryanta.

Liga NBA, All-Star tekma, 14. 2.: Vzhod – ZAHOD 173:196 (43:40, 47:52, 46:53, 37:51) (George 41 (5 skokov), Wall 22; Westbrook 31 (8 skokov, 5 podaj), Curry 26 (6 podaj, 5 skokov))