Džikić: "Kako naj zmagam, če mečemo trojke 3/25?"
Objavljeno Oct 30, 2016
Cibona je bila v 7. krogu Lige ABA prepričljivo boljša od FMP-ja, k zmagi je sedem točk dodal tudi Nebojša Joksimovič. Američan junaško Budućnost je z zmago proti Partizanu ostala neporažena! Zmagovalec je bil odločen v zadnjih dveh minutah, ko je Američan Marcus Williams dosegel šest točk. Pri zaostanku 61:62 je skušal Vanja Marinković zadeti za tri, a je zgrešil. Po osebni napaki je Williams z dvema prostima metoma postavil končni rezultat. Novica Veličković je skušal zadeti trojko, a so njegov met blokirali. Džikić opozoril na met „Trojke smo metali 3/25. Kako naj zmagamo? Koristili so kombinirano obrambo, imeli smo rešitve za to, a kaj nam to pomaga, če nismo zmogli zadeti,“ je obžaloval zapravljeno trener Partizana Aleksandar Džikič. 24:3 Med tekmo so gostje iz Podgorice vodili že 13:27, a se je Partizan s serijo 24:3 vrnil v igro in ušel na 43:35. Temu pa je sledila zgoraj opisana izenačena končnica. Tekmo je spremljalo 5000 gledalcev, glavni sodnik pa je bil Saša Pukl. Liga ABA, 7. krog, 29.10. Partizan – BUDUĆNOST 61:64 (Veličković 15, Luković 12; Williams 13, James 12) CIBONA – FMP 87:68 (Žižić 19, Slavica 15, Šakić 14, Joksimovič 7; Kutlešić 17, Apić 13) 30.10. Igokea – Cedevita (17.00) Mega Leks – MZT (19.00) 31.10. Mornar – Crvena zvezda (18.00) Karpoš Sokoli – Union Olimpija (21.00) Slovenci v Ligi ABA: Nebojša Joksimovič (Cibona) – 20 minut, 7 točk, 2 skoka, 1 podaja Žan Mark Šiško (Cibona) – poškodovan.