Program Time-out je sofinanciran iz programa Erasmus in Evropske unije ter organiziran v sodelovanju z Univerzo Northumbria iz Newcastla, udeleženci pa bodo pridobili kompetence za delo na področju športne administracije in organizacije projektov ter dogodkov. Program se bo začel ob koncu evropskega prvenstva za ženske 2017 v Pragi (med 23. in 25. junijem), sklepno dejanje pa je načrtovano v avgustu 2018 v Budimpešti na Madžarskem. Izobraževanje bo potekalo v štirih delih, tretji del pa bo v juliju 2018 šest dni potekal v Ljubljani.
Košarkarska zveza Slovenije je za omenjeni projekt izbrala Boštjana Nachbarja in Majo Erkić, ki sta bili s strani FIBA potrjena, da nadaljujeta z izobraževanjem. 36-letni Nachbar v tej sezoni brani barve Real Betisa, kapetanka slovenske ženske članske reprezentance Maja Erkić pa v tej sezoni igra na Madžarskem pri ekipi Atomeromu, v juniju pa bo slovensko žensko člansko reprezentanco povedla na prvo veliko tekmovanje (EP).
Radoslav Nesterović, generalni sekretar Košarkarske zveze Slovenije: "Projekt Time-out je pravi način, kako košarkarje po koncu aktivne športne poti pripraviti na nadaljnje delo v športu. Glede na to, da po končani karieri nadaljujem svoje delo na Košarkarski zvezi Slovenije, se mi zdi zelo pomembno, da se športniki izobrazijo tudi na ostalih področjih in s tem pridobijo nova znanja, ki jim pomagajo pri iskanju nove zaposlitve. Veseli nas dejstvo, da so pri FIBA potrdili izbiro kandidatov in jima omogočili nadaljevanje izobraževanja. Tako Boštjan kot Maja sta odlična košarkarja, poleg tega pa sta oba tudi zelo dobri osebi. Ponosni smo tudi na dejstvo, da nam je FIBA zaupala organizacijo enega izmed izobraževanj, ki bo potekalo v juliju 2018 v Ljubljani."
Maja Erkić: "Uvodno predstavitev o projektu Time-out sem prejela s strani Košarkarske zveze Slovenije. Ob pogovoru in prebiranju brošure sem se odločila postati del novega projekta. Zame je to velik izziv in lepa priložnost dobiti vpogled in znanje o vsem, kar se dogaja okoli samega športnega prizorišča. Upam, da bom z novo izkušnjo pridobila ustrezna znanja in kompetence ter s pomočjo teh v prihodnosti v kakršnikoli obliki delovala v dobrobit slovenske košarke."
Boštjan Nachbar: "Time-out je zelo zanimiv program in je namenjen igralcem kot sem jaz, ki se po aktivni igralski karieri pripravljajo na novo karierno obdobje. Veseli me, da bom lahko v sodelovanju s FIBA in Northumbria University izpopolnil in nadgradil svoje znanje o športnem managementu, ki je usmerjen v košarko. To področje me zanima, saj bom lahko z novim znanjem krmaril med različnimi priložnostmi, ki se bodo ponudile po moji igralski karieri."
Mar 05, 2017