Sekulič po tekmi proti Olimpiji oštel nekaj igralcev
Objavljeno Mar 09, 2017

V sredo se je začelo 21. kolo Lige Nova KBM.  Na Tekmi kola v Kopru so proti domači Sixt Primorski do zmage prišli košarkarji Uniona Olimpije.Ljubljančani so zasluženo dobili deveto tekmo zapored v Ligi Nova KBM. Zmaji so tekmo v svojo korist obrnili v drugi in tretji četrtini, ki so ju dobili s skupno razliko 23 točk (47:24) in pred zadnjo vodili s 64:46. Koprčani so se na začetku zadnjega dela igre z delnim izidom 12:2 približali na vsega osem točk zaostanka (58:66), 42 sekund pred zaključkom tekme je bila razlika še nižja (77:81), a za popoln preobrat je preprosto zmanjkalo časa.

Liga Nova KBM, 21. krog, 8.3. Sixt Primorska - UNION OLIMPIJA 81:87 (22:17, 11:24, 13:23, 35:23) Zupan 18 (5 podaj), Sanadze 15, Gajić 13 (5 skokov); Oliver 20 (10 skokov), Hrovat (5 podaj) in Bubnić po 16. Lestvica Lige Nova KBM: Krka in UOL 17-4, Zlatorog 16-5, Hopsi 14-6, Rogaška 12-8, Sixt Primorska 11-10, Helios 12-8, Tajfun 8-12, Šenčur GGD 6-14, Terme Olimia 5-15, LTH Castings 3-17, Portorož 1-19

Štirje izbranci Aleksandra Sekulića so presegli mejo desetih točk. Najboljši strelec je bil Nejc Zupan, ki je dosegel 18 točk, Duda Sanadze jih je dodal 15, Nikola Gajić 13 in Jan Kosi 11 s sedmimi skoki. Pri Union Olimpiji je Devin Michael Oliver dosegel 20 točk in zbral še 10 skokov.

Sixt Primorsko čaka do konca rednega dela še ena pomembna tekma, gostovanje v Podčetrtku, Union Olimpija pa 15. marca v zadnji tekmi rednega dela pričakuje Rogaško.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleksander Sekulič, trener Sixt Primorske: "Čestitke Olimpiji za zmago, danes so bili boljši. V zadnji četrtini nam je sicer skoraj uspel preobrat, a proti tako dobri in izkušeni ekipi to žal ni bilo dovolj. Deset dobrih minut je pač premalo za zmago. Nekateri igralci se bodo morali zamisliti nad svojo igro in nad načinom, kako se igra na tekmah kot je bila današnja proti Olimpiji."

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke igralcem za zmago."