Objavljeno Apr 27, 2017
Luka Dončić je bil 1. ime 3. četrtfinalne tekme (bil je imenovan za igralca srečanja) med Darušafako in Realom, ki so jo z 88:81 dobili španski prvaki. Tako so Dončić in soigralci naredili korak bližje napredovanju na F4, kjer jih že čaka tekmec – Fenerbahče. Ljubljančan na začasnem delu v Madridu je v 26 minutah 13 točkam dodal osem skokov, dve asistenci in eno ukradeno žogo. To je bilo dovolj za 23 indeksnih točk. Real je ponovil CSKA-jev recept s 1. in 2. tekme proti Baskoniji. Tako kot Moskovčani so si tudi Madridčani nabrali visoko prednosti (+19). Pred zadnjimi desetimi minutami srečanja je bilo še ducat plusa za goste iz Španije. Darušafaka je prišla na 74:77, potem pa je Dončić prevzel odgovornost, košu je dodal še izsiljeni prosti met. Evroliga, četrtfinale, 3. tekma, 26.4. Darušafaka – REAL 81:88 (1:2 v zmagah) (Žižić 20, Wilbekin 18; Carroll 21, Ayon 18, Dončić 13) ANADOLU EFES – Olympiakos 64:60 (2:1 v zmagah) (Dunston 16; Spanulis 15) 28.4. Darušafaka – Real (18.30) Anadolu Efes – Olympiakos (20.15) Slovenec v Evroligi: Luka Dončić (Real) – 26 minut, 13 točk, 8 skokov, 2 podaji, 1 ukr. Žoga