Konec sezon 3X3: Logatec šokiral Piran, Vidic in Rožnik sta se podpisala pod mega sezono!
Objavljeno Aug 14, 2017
V nedeljo je v Ljubljani potekal finalni turnir Samsung DP v košarki 3x3, na katerem se je v sedmih kategorijah pomerilo 31 ekip. V kategoriji članov so se naslova državnih prvakov veselili košarkarji 3x3 Logatca. FINALNI TURNIR SAMSUNG DRŽAVNEGA PRVENSTVA V KOŠARKI 3X3, LJUBLJANA (POGAČARJEV TRG): V nedeljo je na Pogačarjevem trgu potekal spektakularen zaključen sezone Samsung državnega prvenstva v košarki 3x3. V lepem vremenu in odličnem vzdušju ter navijanju glasnega občinstva se je 31 ekip pomerilo v sedmih kategorijah za naslove državnih prvakov v sezoni 2017. V ženski kategoriji so nastopale tri ekipe, v vseh mlajših kategorijah na turnirju so nastopale štiri najboljše ekipe iz štirih kvalifikacijskih turnirjev, v najbolj prestižni članski kategoriji, pa je na finalnem turnirju nastopilo osem ekip. Poleg zmagovalcev v vseh sedmih kategorijah, so se za laskavi naslov pomerili tudi tekmovalci v Grosbasket zabijanju in trojkah Telekoma Slovenije. Zmagovalec v Grosbasket tekmovanju v zabijanju: TEVŽ RUŽIČ Zmagovalec v Telekomovega tekmovanja v metanju trojk: STOJAN ĐEKANOVIĆ MVP zaključnega turnirja: MATIC URBAS (3X3 LOGATEC) Kategorija: ČLANI: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: 3x3 Piran, 3x3 Kranj, 3x3 Ljubljana East, Adecco, 3x3 Logatec, ASP Lesce, Kerovi, Oaza. Za naslov državnega prvaka v kategoriji članov se je pomerilo osem ekip, ki so bile na turnirju razporejene v dve skupini po štiri. Prvo mesto je v skupini A dosegla ekipa 3x3 Piran, ki je bila v skupinskem delu neporažena, drugo mesto pa so osvojili košarkarji 3x3 Logatec. V Skupini B so bili prvi 3x3 Kranj, drugo mesto pa so si priigrali člani ekipe 3x3 Ljubljana East. ASP Lesce, Kerovi, Adecco in Oaza so se od tekmovanja poslovili po koncu skupinskega dela. V prvem polfinalu sta se pomerili moštvi 3x3 Piran in 3x3 Ljubljana East, v drugem pa 3x3 Kranj in 3x3 Logatec. Zmag sta se v polfinalu veselili ekipi 3x3 Pirana in 3x3 Logatec, ki sta se pomerili v velikem finalu. V finalu so zmago slavili košarkarji 3x3 Logatca, ki do tega turnirja še niso nastopili v velikem finalu in so tako osvojili naslov državnih prvakov v Samsung državnem prvenstvu v kategoriji članov. Košarkar 3x3 Logatca, Matic Urbas, je postal najkoristnejši igralec zaključnega turnirja. POLFINALE: 3X3 PIRAN : 3X3 LJUBLJANA EAST 21:12 3X3 KRANJ : 3X3 LOGATEC 18:22 FINALE: 3X3 PIRAN : 3X3 LOGATEC 17:19 VSI REZULTATI Kategorija: FANTJE U23: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: Neodločeni, Elektro skok, ŠD Gotna vas U23, SLO U18. V boju za naslov državnega prvaka so v kategoriji fantov do 23 let nastopile štiri ekipe. Po prvem delu sta bili najboljši ekipi Neodločenih, ki so bili v skupinskem delu neporaženi, in SLO U18, ki sta nastopili tudi v velikem finalu. Na tekmi za tretje mesto je ŠD Gotna vas U23 s 17:13 ugnala Elektro skok in se tako veselila tretjega mesta na državnem prvenstvu. V velikem finalu pa so Neodločeni po napetem finalnem obračunu z 21:20 ugnali SLO U18. TEKMA ZA 3. MESTO: ELEKTRO SKOK : ŠD GOTNA VAS U 23 13:17 FINALE: NEODLOČENI : SLO U18 21:20 VSI REZULTATI Kategorija: FANTJE U17: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: Masamajka, 3x3 LZN, Hopsi Polzela, FDA. V kategoriji fantov do 17 let so si v prvem delu najboljše izhodišče priigrale košarkarji Masamajke, ki so bili v skupinskem delu neporaženi. Drugo mesto so si priborili 2x2 LZN, ki so ob Masamajki nastopili v finalu državnega prvenstva. Na tekmi za tretje mesto so Hopsi Polzela ugnali ekipo FDA z rezultatom 9:6. V velikem finalu pa so slavili košarkarji na turnirju neporažene Masamajke, ki so moštvo 3x3 LZN ugnali z rezultatom 12:10. Ekipa Masamajke se je tako veselila naslova državnih prvakov v kategoriji fantov do 17 let. TEKMA ZA 3. MESTO: FDA : HOPSI POLZELA 9:6 FINALE: MASAMAJKA : 3X3 LZN 12:10 VSI REZULTATI Kategorija: FANTJE U15: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: Nova Gorica, Oreo Team, D.L.N.T., Team Bistrc. Kot prvi so se za naslov državnih prvakov pomerili košarkarji kategorije fantov do 15 let. Nova Gorica je bila neporažena na prvih treh tekmah na turnirju. V veliki finale so se Novogoričani uvrstili s prvega mesta iz skupinskega dela. Drugo mesto so po prvem delu osvojili Oreo Team. Na srečanju za tretje mesto so se zmage z najmanjšo možno razliko proti Team Bistrc veselili igralci D.L.N.T. (12:11). V finalu pa so košarkarji Nove Gorice z 10:6 izgubili proti Oreo Teamu, ki se je tako veselil naslova državnih prvakov. TEKMA ZA 3. MESTO: TEAM BISTRC : D.L.N.T. 11:12 FINALE: NOVA GORICA : OREO TEAM 6:10 VSI REZULTATI Kategorija: REKREATIVCI: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: 3x3 Beltinci, Pizzeria na postaji, Oskar Trbovlje, T3XM. V kategoriji rekreativcev je v tej sezoni nastopilo največ ekip. Na finalnem turnirju sta se v veliki finale uvrstili ekipi Oskar Trbovlje in T3XM. Košarkarji Oskar Trbovlje so bili neporaženi na vseh štirih tekmah. Na obračunu za 3. mesto so košarkarji Pizzerie na postaji z 10:8 ugnali moštvo 3x3 Beltincev. V finalu pa so Oskar Trbovlje z 21:15 premagali T3XM. TEKMA ZA 3. MESTO: 3X3 BELTINCI : PIZZERIA NA POSTAJI 8:10 FINALE: OSKAR TRBOVLJE : T3XM 21:15 VSI REZULTATI Kategorija: ČLANICE: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: Ilirija 3x3, SLO U18, 3x3 Piran. Kategorija članic je bila edina kategorija v kateri so nastopile le tri ekipe. V finale sta se uvrstili ekipi 3x3 Ilirije in SLO U18. Ekipa 3x3 Piran je tako osvojila tretje mesto. V velikem finalu je 3x3 Ilirija še drugič na turnirju premagala SLO U18 in tako osvojila naslov državnih prvakinj. FINALE: 3X3 ILIRIJA : SLO U18 17:10 VSI REZULTATI Kategorija: DEKLETA U17: EKIPE, KI SO SE UVRSTILE NA FINALNI TURNIR: Team Hulk, Ježičanke modre, Ježičanke bele, 3x3 Maribor. V drugi ženski kategoriji na zaključnem turnirju so Ježičanke modre v prvem delu zabeležile tri zmage in se finale podale kot neporažene. Nasproti so jim v finalu stale košarkarice 3x3 Maribor. Na tekmi za tretje mesto je ekipa Team Hulk z 10:9 ugnala Ježičanke bele in tako državno prvenstvo končala na 3. mesto. V velikem finalu pa so se košarkarice 3x3 Maribora oddolžile Ježičankam modrim za poraz v prvem delu in osvojile naslov državnih prvakinj TEKMA ZA 3. MESTO: TEAM HULK : JEŽIČANKE BELE 10:9 FINALE: JEŽIČANKE MODRE : 3X3 MARIBOR 11:16 VSI REZULTATI RAZPORED SAMSUNG DRŽAVNEGA PRVENSTVA V KOŠARKI 3X3 SEZONI 2017: Finalni turnir - Ljubljana Termin: 13. avgust 2017 Lokacija: Pogačarjev trg Že odigrano:
  1. kvalifikacijski turnir - Ljubljana Termin: 10. junij 2017 Lokacija: Študentski kampus NOVICA
  2. kvalifikacijski turnir - Velenje Termin: 17. junij 2017 Lokacija: Titov trg NOVICA
  3. kvalifikacijski turnir - Piran Termin: 2. julij 2017 Lokacija: Tartinijev trg NOVICA
  4. kvalifikacijski turnir - Kranj Termin: 15. julij 2017 Lokacija: Slovenski trg NOVICA