KZS s 3000 evri kaznoval Rogaško, kjer so napadli sodnika
Objavljeno Jan 07, 2018
Tekma 1. kroga Lige Nova KBM med Rogaško in Heliosom je dobila še tretji polčas, čeprav je bilo tekmo po 40 minutah konec, zmaga pa je šla v Domžale (57:62 je bilo). Na spletni strani Kzs.si so o tekmi zapisali še: Po zaključku tekme ob odhodu sodnikov, ki so jih spremljali vanrnostniki, v garderobo, gledalec udaril sodnika. Ob zaključku srečanja povečana stopnja nervoze v vrstah domače ekipe. Uradna predstavnika obeh ekip v poročilo o tekmi nista zapisala pripomb na organizacijo in izvedbo tekme ter opravljeno delo uradnih oseb. Sklepa: 1. KK ROGAŠKA se zaradi dosojene tehnične napake trenerju Novaković zaradi nešportnega vedenja  kaznuje s kaznijo 200,00 EUR. 2. Komisar lige zahteval pisne izjave prvega sodnika srečanja, tehničnega komisarja in uradnega predstavnika KK Rogaška v zvezi z incidentom ob zaključku srečanja. Po prejemu izjav bo komisar lige sprejel sklep v skladu z določili Tekmovalnih propozicij. Komisar lige je izdal dodatni pisni sklep po prejemu vse zahtevane dokumentacije: 1. KK ROGAŠKA se zaradi fizičnega napada gledalca na sodnika tekme, ki je dobil telesno poškodbo, do katerega je prišlo zaradi neustrezno opravljenega dela varnostne službe, kaznuje z denarno kaznijo 3.000,00 EUR; 2. KK ROGAŠKA se ZADOLŽI, da na vseh prihodnjih tekmah s pomočjo varnostne službe zagotovi izhod sodnikov iz dvorane brez možnosti stika med gledalci in sodniki; 3. KK ROGAŠKA ima možnost pritožbe na sklep komisarja lige v roku 8 dni po prejemu pisnega sklepa komisiji za pritožbe KZS ob plačilu pritožbene takse 400,00 EUR.