James s porazom v klub 30.000
Objavljeno Jan 24, 2018
LeBron James je z zadetim metom ob koncu prve četrtine v San Antoniu postal najmlajši igralec v zgodovini lige NBA, ki je dosegel mejo 30.000 točk. To mu je uspelo kot sedmemu igralcu v zgodovini, pridružil se je ekskluzivnemu klubu, v katerem so še Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Kobe Bryant, Michael Jordan, Wilt Chamberlain in Dirk Nowitzki. Cleveland je sicer poražen zapuščal San Anotnio - Ostroge so bile boljše 114:102. James je tekmo končal z 28-imi točkami, za domače je LaMarcus Aldridge dosegel 30 točk. V naslednjih dneh bo Cleveland ena najbolj aktivnih ekip v NBA na področju pogovorov o potencialnih menjavah igralcev. Trenutno se največkrat omenja prihod George Hilla iz Sacramenta, vprašanje pa je, ali se bo Cleveland odločil tudi za kakšno večjo menjavo, ki bi vključevala tudi njihovo pridobljeno pravico do Brooklynovega izbora na naboru spomladi, ki so jo v Clevelandu dobili ob menjavi Kyrie Irvinga. Irvingov Boston je nekoliko presenetljivo izgubil na gostovanju v Los Angelesu. Jezerniki so bili boljši za točko, čeprav so Kelti v prvem polčasu vodili že za 14 točk. To je bil že četrti zaporedni poraz Bostona. Ob koncu tekme je imel sicer Boston preko Marcusa Smarta priložnost za zmago, saj so igralci Lakersov zgrešili štiri zadnje proste mete, vendar njegov met ob sireni ni našel poti v mrežico. Kyle Kuzma je dosegel 28 točk, 17 v zadnji četrtini. Napeto je bilo tudi v Oklahomi, kjer je zmago domačinov zagotovil šele Russel Westbrook s polaganjem ob koncu tekme. Oklahoma je v drugem polčasu zaostajala že za 15 točk. Liga NBA, 23.1.2018 SACRAMENTO - Orlando 105:99 Brooklyn - OKLAHOMA 108:109 Cleveland - SAN ANTONIO 102:114 New York - GOLDEN STATE 112:123 Boston - LA LAKERS 107:108