Wade in Dragić premalo za razigrane Lakerse
Objavljeno Mar 02, 2018
Miami je doživel prepričljiv poraz na domačem parketu proti ekipi LA Lakers. Domači so vodili samo na prehodu v drugo četrtino, potem pa so Jezerniki stalno povečevali vodstvo, največ so v zadnji četrtini vodili za 22. Pri Lakersih se je najbolj izkazal Isaiah Thomas, ki je s klopi dosegel 29 točk, kar je njegov rekord sezone. Za Maimi je Dwayne Wade dosegel 25 točk. Goran Dragić je igral 34 minut, dosegel je 19 točk (met iz igre 8:19), 4 skoke in 7 asistenc. 'Pregnali so nas iz dvorane. Ne smemo dovoliti, da nasprotnik doseže 130 točk,' je po porazu dejal Gogi.   Miami je igral brez poškodovanih Tyler Johnsona in Waye Ellingtona. Jutri v Miami prihaja Detroit. Cleveland je na domačih tleh doživel nov poraz, boljša je bila Philadelphia, ki je tako dosegla prvo zmago po enajstih porazih proti Clevelandu. Za domače je LeBron James dosegel 30 točk, 9 skokov in 8 asistenc, toda prave podpore soigralcev ni imel – drugi najboljši strelec je bil Larry Nance Jr., ki je dosegel 13 točk. Za zmagovalce je JJ Redick dosegel 22 točk, vsi člani prve peterke so presegli mejo desetih točk, Joel Embiid je dosegel 17 točk in 14 skokov, Ben Simmons pa se je spogledoval s trojnim dvojčkom – 18 točk, 9 skokov in 8 asistenc. Za goste je prvič zaigral tudi Ersan Ilyasova, ki je v klub prišel po doseženem sporazumu o prekinitvi pogodbe z Atlanto. Liga NBA, 1.3.2018 LA LAKERS – Miami 131:113 PHILADELPHIA – Cleveland 108:97 Minnesota – PORTLAND 99:108 Brooklyn – SACRAMENTO 111:116*