Poškodba Curryja, Toronto kraljuje na vzhodu
Objavljeno Mar 03, 2018
Za slovenske ljubitelje lige NBA postajajo poleg tekem Miamija vedno pomembnejše tudi tekme njegovih tekmecev za uvrstitev v končnico. Kar nekaj jih je bilo danes dejavnih, tudi v medsebojnih obračunih. Detroit, ki bo danes tudi stal nasproti Vročice v American Airlines areni, je po podaljšku izgubil v Orlandu, s čimer je Orlando prekinil niz sedmih porazov. Aaron Gordon je dosegel 27 točk in 13 skokov za zmagovalce. Philadelphia še naprej blesti, v zadnji četrtini je bila od Charlotta doma boljša 36:19 in prišla do zmage, čeprav je Charlotte proti koncu tretje četrtine vodil že za 14 točk. Joel Embiid je dosegel 23 točk in 15 skokov, Kemba Walker jih je na drugi strani dal 31. V Milweaukeeju so zmago nazaj v Indianapolis odnesli igralci Indiane. Prva peterka je skupaj dosegla 70 točk, najboljši je bil Victor Oladipo (21 točk). V derbiju vzhodne konference pa je Toronto na gostovanju odpravil Washington. Strelski predstavi večera so gledalci videli v Phoenixu, kjer je Russel Westbrook ob zmagi Oklahome dosegel 43 točk, na drugi strani pa je pri poražencih Devin Booker dosegel 39 točk. Booker je s tem tudi presegel mejo doseženih 4.000 točk v ligi NBA, kar je pri tej starosti uspelo samo še LeBron Jamesu in Kevin Durantu. Napeto, predvsem ob igrišču, je bilo v Salt Lake Cityju. Ob gostovanju Minnesote je prišlo do dveh izključitev pri gostujoči ekipi – Andrew Wiggins in Jeff Teague sta morala predčasno zapustiti parket, na koncu pa so bili boljši domačini, Francoz Gobert je dosegel 26 točk in 16 skokov, novinec Mithcell je izenačil njegov strelski učinek. Ob igrišču sta se v besedni boj zapletla tudi Jae Crowder in gostujoči trener Thibadeau, ki mu je pote tekmi takoj v bran stopil poškodovani Jimmy Butler, Crowder pa mu seveda ni ostal dolžan…   Za trenutek pa je dih zastal navijačem prvakov, ko je v prvi četrtini Steph Curry nerodno priletel na nogo soigralca Zaza Pachulie. Zaradi zvina gležnja je zapustil parket, vendar se nanj tudi vrnil in v 23ih minutah dosegel 28 točk, preden se je v tretji četrtini usedel na klop in od tam spremljala gostujočo zmago proti Atlanti.   Liga NBA, 2.3.2018 Detroit – ORLANDO 106:115* Charlotte – PHILADELPHIA 99:110 GOLDEN STATE – Atlanta 114:109 TORONTO – Washington 102:95 Dallas – CHICAGO 100:108 DENVER – Memphis 108:102 INDIANA – Milwaukee 103:96 OKLAHOMA – Phoenix 124:116 Minnesota – UTAH 108:116 New York – LA CLIPPERS 105:128