Miami do pomembne zmage, Gogi s posebnim mejnikom
Objavljeno Mar 04, 2018
V Miamiju sta se srečali 'sosedi' na lestvici vzhodne konference – Miami je na osmem mestu, Detroit pa na devetem, zato je ta tekma štela dvojno. Miami je na koncu prišel do pomembne zmage, s katero ima zdaj na lestvici štiri poraze manj od tekmeca. Tekmo so sicer bolje začeli gostje, v prvi četrtini so vodili že za 9, potem pa je v obdobju med tem vodstvom in koncem druge četrtine domačim uspelo narediti razliko 27-ih točk, tako so povedli za 18 točk. V tem obdobju je blestel Goran Dragić, je v prvem polčasu dosegel vseh svojih 13 točk, ob koncu je imel še 5 asistenc. Je pa Gogi na tekmi dosegel poseben mejnih – presegel je mejo 1.265 asistenc za Miami in je tako že šesti najboljši asistenc v zgodovini kluba.   V drugem polčasu se je sicer ob koncu tretje četrtine igralcev Detroita uspelo približati na dve točki zaostanka, toda v zadnji četrtini sta predvsem Kelly Olynyk in Josh Richardson (oba 17 točk) poskrbela, da je zmaga na koncu ostala doma. Hassan Whiteside je imel 19 skokov. Za goste je Blake Griffin dosegel 31 točk. Miami v ponedeljek doma gosti Gogijev bivši klub Phoenix. Poslastica večera se je igrala v Houstnu, kjer so domači po napeti končnici proti Bostonu prišli do petnajste zaporedne zmage, s čimer so izenačili drugi najdaljši niz v klubski zgodovini. V eri Hakeema Olajuwona je imela ekipa dva taka niza, najdaljši niz (22 zmag) pa ima ekipa v sezoni 07/08, ko je bil vodja ekipe Yao Ming. Ekipi sta v končnico vstopili z rahlo prednostjo Houstna, ki je pred zadnjo minuto tekme naredil delni izid 10:2, Boston pa je imel nekaj priložnosti, da izenači rezultat, vendar je domačim vedno uspelo vrniti vsaj z zadetim prostim metom. Marcus Smart je imel ob koncu tekme sicer priložnost, da izsili podaljšek, toda njegova žoga se je odbila od obroča. Najboljši strelec pri domačih je bil Eric Gordon, dosegel je 29 točk, James Harden je dosegel 26 točk in 10 asistenc. Nov poraz so doživeli igrali Clevelanda. Pomagala nista niti nov trojni dvojček LeBron Jamesa (25 točk, 10 skokov, 15 asistenc), niti vrnite JR Smitha v vrste domačega moštva po aferi 'juha'. Za Denver, ki je vodil že za 15 točk, je Gary Harris dosegel 32 točk. Z odličnimi igrami pa nadaljujejo LA Lakers. Na gostovanju so boli tokrat boljši od San Antonia, ključni trojki pa je ob koncu prispeval Lonzo Ball, ki je tekmo končal z 18 točkami, 7 skoki in 11 asistencami. Liga NBA, 3.3.2018 Memphis – ORLANDO 100:107 DENVER – Orlando 126:117 Detroit – MIAMI 96:105 Boston – HOUSTON 120:123 LA LAKERS – San Antonio 116:112 Oklahoma – PORTLAND 100:108 UTAH – Sacramento 98:91