Nova zmaga Miamija, 17 točk Gogija
Objavljeno Mar 06, 2018
Miami je na domačih tleh z drugo zaporedno zmago zaključil niz petih domačih tekem. Proti bivši ekipe Gorana Dragića so domačini v vsaki četrtini dosegli več kot 30 točk, kar jim je uspelo šele drugič v zgodovini kluba (prvič leta 1996). Najboljši strelec tekme pri domačih je bil Hassan Whiteside, dosegel je 24 točk in 14 skokov, Gogi je dosegel 17 točk (imel je tudi 5 asistenc, na igrišču pa je prebil 23 minut) in Miami se je na lestvici vzhodne konference pomaknil na sedmo mesto. Igro Whitesida je pohvalil tudi Wade: 'Rekel sem mu, da je to njegova najboljša tekma, ki sem jo videl, odkar me ni bilo v klubu in tudi zdaj od mojega prihoda.'   Za Phoenix je Devin Booker dosegel 31 točk. Miami že danes čaka gostovanje v glavnem mestu, ki je na lestvici peti in ima dva poraza manj.   Cleveland je doma premagal Detroit, ki se vse bolj odmika od mest, ki še vodijo v končnico. Prvič je v dresu Clevelanda v prvi peterki začel Larry Nance Jr. in dosegel 22 točk in 15 skokov. Thristan Thomspon bo iz vrst Clevelanda zardi poškodbe odsoten dva tedna. Indiana je z zmago doma proti Milwaukeeju prišla na dvomestno številko razlike zmag in porazov (37:27), Bojan Bogdanović pa je dosegel 29 točk. Najbolj napeto je bilo v Los Angelesu, kjer je Portland šele v končnici strl odpor Lakersov. Tragični junak je bil Isaiah Thomas, ki je 7 sekund pred koncem ob vodstvu Portlanda za 3 točke ob nešportni osebni napaki zgrešil dva prosta meta, potem pa v napadu še izgubil žogo. Liga NBA, 5.3.2018 Detroit – CLEVELAND 90:112 Milwaukee – INDIANA 89:92 Phoenix – MIAMI 103:125 BOSTON – Chicago 105:89 Memphis – SAN ANTONIO 98:100 Orlando – UTAH 80:94 PORTLAND – LA Lakers 108:103