Objavljeno Mar 27, 2018
Novomeška Krka je z zmago proti Borcu (84.79) končala redni del 2. divizije Lige ABA. S serijo 10:0 so Novomeščani v zadnjih treh minutah strli odpor vodilne ekipe rednega dela. Za končno uvrstitev v rednem delu morajo Dolenji počakati rezultat jutrišnje tekme med Splitom in Vršcem. Če Vršac zmaga, je Krka 4., sicer pa 3. Žiga Dimec je za domačine prispeval 17 točk, toliko Popović za goste. Liga ABA, 2. divizija, 22. krog, 27.3. KRKA – Borac 84:79 (16:16, 19:24, 28:24, 21:15) Krka: Šiška 4 (3 podaje), Marinelli 9 (6 podaj, 4 skoki), Osolnik 3, Bratož 6, Cinac 8 (5 skokov), Dimec 17 (4 skoki), Đapa 3 (7 skokov), Jošilo 15, Fifolt 4 (3 skoki) Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjem delu tekme. Krka super začela 4. četrtino in povedla 65:64, potem pa dovolila gostom serijo 3:10. Borac je 3:23 povedel 72:76, potem pa je Žiga Dimec dosegel štiri točke zapored. Sledili sta še dve trojki (Paolo Marinelli in Maj Kovačevič) za 82:76. Borac se je v slogu svojega imena obnašal do konca – pri 82:79 je izkušeni Marko Marinović skušal s trojko poravnali izid, a ga je Marko Jošilo blokiral, domače slavje se je lahko začelo. Izjavi po tekmi: Simon Petrov, trener Krke: „Veseli me, da smo uspeli zmagati pred domačimi gledalci. Mislim, da bomo v Čačku morali igrati dosti pametneje, če se bomo hoteli nadejati uspehu.“ Maj Kovačević, igralec Krke: „Izenačena tekma. Dober uvod za final four. Upam, da se srečamo v finalu in upam, da bo tudi tam rezultat enak današnjemu.“