Miami korak do končnice, operacija za Embiida
Objavljeno Mar 30, 2018
Miami je po pričakovanjih prišel do nove zmage na domačih tleh – proti Chicagu je slavil 103:92. Chicago je razen vodstva za točko in kasnejšega izenačenja v prvi četrtini skozi celotno tekmo zaostajal, Miami je vodil največ za 19 točk. Najbolj razpoložen, predvsem v zadnji četrtini, je bil Josh Richardson, dosegel je 22 točk. Med boljšimi je bil tudi Goran Dragić, ki je dosegel 17 točk, 5 skokov in 5 asistenc. Najbolj je zablestel s potezo, ko je v protinapadu nakazal podajo in 'raztrgal' obrambo Chicaga in položil žogo v koš.   'Rad bi videl, da se končnica začne takoj,' je po tekmi dejal Dragić, 'toda najprej moramo do konca ostati zbrani in profesionalni.' V ekipo Miamija se je po devetih tekmah vrnil Hassan Whiteside, dosegel je 8 točk in 7 skokov. Se je pa že v prvem polčasu poškodoval Tyler Johnson, po zvinu gležnja se ni več vrnil na parket. V soboto Vročica doma igra proti Brooklynu. Z izjemo Washingtona so zmagale tudi ekipe, ki so 'zbrane' okrog Miamija v boju za končnico. Detroit je na domačem parketu goste iz prestolnice premagal predvsem po zaslugi Andre Drummonda, ki je dosegel 24 točk in 23 skokov. Detroit tako ohranja vsaj teoretične možnosti, da še ujamejo osmo mesto na vzhodu. Milwaukee je premagal aktualne prvake na gostovanju. V dres Bojevnikov se je vrnil Kevin Durant, vendar bil že v prvem polčasu izključen zaradi tehnične napake. Za Milwaukee sta Giannis in Middleton skupaj dosegla 55 točk. Indiana je komaj prišla 'živa' iz Sacramenta, zmago je z odlično tekmo v zadnji četrtini zagotovil Oladipo, ki je v tem delu igre dosegel 13 točk. San Antonio je doma premagal Oklahomo in tako trenutno zaseda četrto mesto na zahodu, Oklahoma je padla na peto. Aldridge je dosegel 25 točk in 11 skokov. Je pa poškodba Embiida, ki jo je utrpel proti soigralcu Fultzu hujše narave, kot so sprva napovedovali. Vstopil je v NBA protokol ob pretresu možganov, hkrati pa bo potreben manjši operativni poseg na obrazu. Odsoten naj bi bil med dvema in štirimi tedni. Liga NBA, 29.3.2018 Washington – DETROIT 92:103 Chicago – MIAMI 92:103 Oakland – SAN ANTONIO 99:103 INDIANA – Sacramento 106:103 Milwaukee – GOLDEN STATE 116:107