Miami poražen, konec sezone za Gorana Dragića
Objavljeno Apr 25, 2018
Miamiju ni uspelo zmagati in prenesti serije nazaj v Miami, tako je sezona za Gorana Dragića končana, Philadelphia se je uvrstila v drugi krog končnice z rezultatom 4:1. Podobno kot v celotni seriji sta bili ekipi tudi na zadnji tekmi do polčasa izenačeni, potem pa je Phialdelphia dobila tretjo četrtino za 14 točk in serija je bila odločena. V tem delu igre so živci nekoliko popustili tudi Goranu Dragiću, ki si je po udarcu nad Simmonsom prislužil tehnično napako. Gogi je tekmo končal pri 15 točkah in 5 asistencah. Najboljši strelec pri Miamiju je bil Kelly Olynyk. Za domače, ki so se v drugi krog končnice uvrstili prvič po letu 2012, je JJ Redick dosegel 27 točk, Joel Embiid je dosegel 19 točk in 12 skokov. Tekmo je zaznamovala tudi izpustitev znanega raperja Meek Milla iz zapora praktično tik pred tekmo, kar je še dodatno podžgalo domače igralce. Philadelphia bo v drugem krogu igrala z zmagovalcem para Boston – Milwaukee. Boston je na peti tekmi doma prišel do vodstva 3:2, Horford je dosegel 22 točk in 14 skokov, po poškodbi pa se je v ekipo Bostona vrnil Marcus Smart, dosegel je 9 točk, 5 skokov in 4 asistence. Sezono je končal tudi San Antonio – na peti tekmi je bil Boljši Golden State, čeprav se je San Antonio ob koncu približal na samo dve točki zaostanka, toda Kevin Durant je poskrbel, da so Bojevniki že v drugem krogu končnice. Durant je dosegel 25 točk, Thompson 24. Za San Anotnio je LaMarcus Aldridge dosegel 30 točk in 12 skokov. Liga NBA, 24.4.2018 Milwaukee – BOSTON 87:92 Miami – PHILADELPHIA 91:104 San Antonio – GOLDEN STATE 91:99