James s sireno, Westbrook za zgodovino
Objavljeno Apr 26, 2018
Domačini so slavili na vseh štirih tekmah končnice, poraz pa je bil že usoden za Minnesoto, ki je bila nemočna v Houstnu in tako končuje sezono, James Harden je dosegel 24 točk in 12 asistenc, Capela pa 26 točk in 15 skokov. Houston se je tako drugič zapored uvrstil v polfinale zahodne konference, verjetno pa so po koncu sezone zadovoljni tudi v Minnesoti, saj so za 16 zmag popravili izkupiček lanskega rednega dela ter se po dolgih letih uvrstili v končnico. Najbolj napeta tekma se je igrala v Clevelandu, kjer je domače ponovno reševal nihče drug kot LeBron James, ki je dosegel trojko za zmago ob zvoku sirene. Tekmo je končal pri 44 točkah, 10 skokih in 8 asistencah, igral pa je 41 minut. Solidno pomoč je imel v Kyle Korverju, ki je dosegel 19 točk, od tega 5 trojk. Za Indiano je Sabonis dosegel 22 točk, Young 16. Pred izpadom so se z domačo zmago rešili tudi pri Oklahomi, čeprav so v tretji četrtini zaostajali že za 25 točk, zaostanek pa so izničili že do začetka zadnje četrtine. Russel Westbrook je samo v tem obdobju igre dosegel 20 točk, skupaj je dosegel 45 točk, 15 skokov in 5 asistenc, dosežek, ki v končnici uspel samo še LeBron Jamesu in Wilt Chamberlainu. Liga NBA, 25.4.2018 Washington – TORONTO 98:108 Indiana – CLEVELAND 95:98 Minnesota – HOUSTON 104:122 Utah – OKLAHOMA 99:107