Dončić utišal kritizerje in popeljal Real na F4
Objavljeno Apr 27, 2018
Real in CSKA sta se nocoj pridružila Žalgirisu in Fenerbahčeju. Kvartet se bo med 18. in 20. majem meril v Beogradu za naslov prvaka Evrope. Dejansko so na F4 trije klubi z lanskega finalnega turnirja, namesto Olympiakosa pa je tu Žalgiris Beno Udrih, ki je izločil prav Olympiakos. Evroliga, polfinale, 18.5. Žalgiris – Fenerbahče CSKA – Real Nocoj se je med elito zavihtel še Real, ki gre šestič an F4 od leta 2010, petič s trenerjem Pablom Lasom. Junak zmage za zmago v seriji (3:1) proti Panathinaikosu je bil prav naš Luka Dončić, ki je po nekaj točkovnih slabših tekmah odigral najboljše v četrtfinalni seriji. Proti Grkom, ki so v zadnji četrtini kozmetično popravili vtis (11:22), je Ljubljančan prispeval 17 točk (tudi trojko za 88:82!), pet podaj in štiri skoke – 24 indeksnih točk v 29 minutah. Drugi slovenski reprezentant Anthony Randolph je v 17 minutah štirim točkam dodal dva skoka. V polfinalu je tudi CSKA, ki je na četrti tekmi z 88:89 porazil Himki, ki mu ni pomagalo niti 36 točk Alekseja Šveda. Evroliga, četrtfinale, 4. tekma, 27.4. Himki – CSKA 88:89 (Šved 36: Higgins 20, Voroncevič 15) REAL – Panathinaikos 89:82 (Dončić 17, Reyes in Ayon po 12; Singleton 21) Če gre verjeti šefom Panathinaikosa, je bila to zadnja tekma Grkov (imajo šest naslovov evropskega klubskega prvaka) v tem tekmovanju, ki so ga pri Panathinaikosu označili za kriminalno združbo, ki jo vodi Jordi Bertomeu.