Helios cilja na 4. mesto, a je dobil koš preveč
Objavljeno Apr 28, 2018
Helios Suns je niz zahtevnih preizkušenj s Krko, Sixt Primorsko, Petrol Olimpijo in Rogaško sklenil s tretjo zmago v štirih tekmah. Izgubil je le z državnimi prvaki, kar pomeni, da dva kola pred koncem skupine za prvaka Lige Nova KBM za četrtim mestom, ki si ga delita Krka in Rogaška, zaostaja eno zmago. Domžalčanom ne gre na roko medsebojni rezultat z omenjenima ekipama; tako z Novomeščani kot Slatinčani so za dve točki prekratki. Helios Suns bo v ponedeljek, 30. aprila, ob 20. uri gostoval v Šenčurju, nato ga čaka Ilirija doma, Rogaška pa bo gostila Petrol Olimpijo in 3. maja gostovala v Kopru pri Sixt Primorski. Najlažji razpored ima Krka, ki bo skupino za prvaka sklenila proti Iliriji in Šentjurju.ž Liga Nova KBM za prvaka, 12. krog, 28.4. HELIOS SUNS - Rogaška 73:71 (21:16, 19:22, 14:16, 19:17) Brodnik 14, Mahkovic 13 (5 podaj), Đumić 12; Nikolič 18 (6 skokov, 5 podaj), Đuranović 14, Davis 12 (7 podaj).   Rogaška je v Domžalah pokleknila prvič po štirih zmagah. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Domžalčani niso znali dokončati tekme pri vodstvu 69:59 v 36. minuti. Mitja Nikolić (18 točk, 6 skokov, 5 podaj) ter Dragan Đuranović (14 točk, met iz igre 6:10) sta Rogaško pripeljala do 69:66, Nikolić pa je imel dva prosta meta. Zgrešil je oba, sicer nato spodrsljaj popravil s polaganjem za 69:68, toda Božo Đumić z dvema prostima metoma ter Jure Pelko s polaganjem iz protinapada sta domačim zagotovila dve zelo pomembni točki. Prvi strelec pri domačih je bil Jaka Brodnik s 14 točkami. Eno manj je zbral drugi strelec lige Nova KBM Blaž Mahkovic (5 podaj, 4 skoke), dvanajst jih je dosegel Božo Đumić, enajst Jure Besedič, najvišji statistični indeks pa si je z Brodnikom delil Jure Močnik (7 točk, 8 podaj, indeks 15). Izjavi trenerjev po tekmi: Jovan Beader, trener Helios Suns: "Čestitam mojim fantom za zasluženo zmago. Ponovno nam je zmanjkalo sreče, saj smo dobili trojko ob izteku igralnega časa, ki nam je onemogočila, da zmagamo z višjo razliko kot smo izgubili v Rogaški Slatini. Podobno se nam je zgodilo tudi na srečanju proti Šentjurju, ko smo ob sireni dobili trojko s sredine igrišča. Ostane nam upanje, da bo Rogaška izgubila na preostalih dveh tekmah. Čestitam Slatničanom za fer in korektno igro." Damjan Novaković, trener Rogaške: "Tekma je bila zelo pomembna in po pričakovanjih napeta. Na koncu se nam ni izšlo predvsem zaradi slabšega izvajanja prostih metov, medtem ko je Helios zadel vse proste mete. Z zadnjim metom smo uspeli razliko zmanjšati, tako, da je bila nižja od naše zmage v Rogaški Slatini, kar nam lahko še kako koristi pred zadnjima dvema tekmama."