Dončić vesel v Šentjurju zaradi mladih igralcev
Objavljeno Apr 28, 2018
V derbiju z dna Lige Nova KBM je Ilirija zabeležila tretjo zmago v skupini za prvaka in si dva kola pred koncem že zagotovila sedmo mesto. Šentjur ima sicer zmago manj, a tudi točko manj zaradi poraza z 0:20 proti Rogaški, hkrati pa tudi slabši medsebojni izkupiček z novincem v tej sezoni elitne slovenske lige. Liga Nova KBM za prvaka, 12. krog, 28.4. Šentjur - ILIRIJA 62:73 (16:21, 14:14, 24:16, 8:22) Pešić 19 (6 skokov), Bolčina 12 (7 skokov), Allen JR 10 (9 skokov, 7 podaj); Vončina 18 (12 skokov), Germ 12, Nikolić 11 (5 skokov). Ilirija je niz šestih zaporednih porazov prekinila zavoljo odlične zadnje četrtine, v kateri je gostitelje nadigrala z 22:8. Z relativno nizko peterko, saj ima trener Saša Dončić poškodovanih večino visokih igralcev, je pokazala veliko več želje, hkrati pa imela tudi več igralcev pri metu. Luka Vončina je zbral 18 točk in 12 skokov, z dvanajstimi oziroma enajstimi točkami sta se izkazala Anže Germ in Aleksa Nikolić (5 skokov), Žan Mark Šiško pa je ob metu iz igre 3:11 dosegel osem točk in osemkrat natančno podal. Pri Šentjurju, ki je zadnjo domačo tekmo izgubil za zeleno mizo zaradi neprimernega vedenja navijačev - ti so tokrat svojo vlogo opravili v športnem duhu, je 19 točk zbral Miloš Pešič, ki je dobre štirimi minute pred koncem pripeljal domače na 60:63. Dvome o zmagovalcu je v naslednjih minutah z dvema trojkama rešil Anže Germ (trojke 4:6). Šentjur bo 30. aprila gostil Sixt Primorsko, v zadnjem kolu 3. maja pa ga čaka gostovanje v Novem mestu. Ilirija bo sezono končala v Domžalah, pred tem pa bo gostila Krko. Izjavi trenerjev po tekmi: Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Tekma ni bila na visokem kakovostnem nivoju. Videlo se je, da sta ekipi zaradi poškodb oslabljeni in utrujeni. Tehtnico na stran Ilirije je prevesilo nekaj dobrih odločitev in pametno zaključenih akcij, ki so Ljubljančanom zagotovile zmago." Saša Dončić, trener Ilirije: "Zelo sem vesel, da smo na današnji tekmi po dolgem času okusili slast zmage. Naši mladi fantje so izkoristili priložnost in pokazali pravi obraz. Kljub številnim težavam s poškodbami obeh ekip, čestitam mojim fantom za zasluženo zmago."