Krka s serijo 13:0 v polfinale
Objavljeno Apr 30, 2018
Košarkarji Krke so v Ljubljani potrebovali zmago, da utrdijo položaj med četverico v zgornjem delu razpredelnice, varovanci Saše Dončića pa so bili že pred to tekmo brez možnosti za uvrstitev v polfinale. Liga Nova KBM za prvaka, 13. krog, 30.4. Ilirija - KRKA 71:77 (24:21, 15:17, 10:23, 22:16) Vončina 18, Čučović 14 (7 skokov), Čigoja 13 (5 skokov); Jošilo 17 (9 skokov), Đapa 14 (5 skokov), Zagorac 12 (6 skokov). Košarkarji Krke so v Ljubljani potrebovali zmago, da utrdijo položaj med četverico v zgornjem delu razpredelnice, varovanci Saše Dončića pa so bili že pred to tekmo brez možnosti za uvrstitev v polfinale. V prvem delu so bili boljši Ilirijani, ki so si prvo večjo prednost priigrali pri vodstvu s 24:17. Prednosti pa v nadaljevanju niso uspeli obdržati in tik pred odmorom so prvič povedli Dolenjci, na menjavo strani pa sta ekipi odšli praktično poravnani. Delni izid 13:0 za Krko, ki je bolj trdo zaigrala v obrambi, po menjavi strani pa je dal slutiti, da bosta novi prvenstveni točki šli v Novo mesto. Posebej ko je razlika do zadnjega premora narasla na + 14. V zadnjem delu so Ilirijani prisilili novomeškega Simona Petrova v minuto odmora, ko so se približali na 57:64, Krka pa je odgovorila s 4:0 in stvari postavila na svoje mesto. Prav v zadnjih sekundah so gostitelji še nekoliko zmanjšali prednost novomeškega moštva. V 14. kolu bo Krka v četrtek domači dvorani gostila Šentjur, Ilirijo pa čaka gostovanje v Domžalah. Izjavi trenerjev po tekmi: Saša Dončić, trener Ilirije: "Čestitke Krki za zmago. Čestitam tudi mojim fantom za prikazano borbenost. Na žalost nam je v drugem polčasu zmanjkalo igralcev v rotaciji." Simon Petrov, trener Krke: "Zadovoljen sem, da smo kljub neprepričljivi predstavi zbrali v prvem času in slavili ter potrdili uvrstitev med najboljšo četverico. Ilirija je za nas vedno neugodno moštvo in tudi tokrat je bilo tako."