Olimpija tudi brez poškodovanega Avstralca do zmage v Rogaški Slatini
Objavljeno Apr 30, 2018
V ponovitvi finala prejšnje sezone državnega prvenstva med Rogaško in Petrol Olimpijo so se danes zmage veselili Ljubljančani. Ti so navkljub slabši prvi četrtini na koncu osvojili novi dve točki in s tem še potrdili uvrstitev v polfinale Lige Nove KBM, ki so si jo zagotovili že v prejšnjem kolu. Liga Nova KBM za prvaka, 13. krog, 30.4. Rogaška - PETROL OLIMPIJA 65:70 (27:16, 10:19, 15:16, 13:19) Nikolič 12 (6 skokov), Davis 11 (5 prid. žog), Pajić 9; Špan 14, Hrovat 13, Begić 12 (6 skokov). Rogaška je po 4:4 prevzela vajeti igre v svoje roke in povedla z 12:4, ob zaključku prve četrtine pa je vodila že s 27:16. Prednost je na začetku druge četrtine še povišala na 33:20, nato pa so Ljubljančani zaigrali precej bolje in se do polčasa približali na dve točki zaostanka (35:37). Po minuti in 33 sekundah drugega polčasa je Mirza Begić izid izenačil, zatem pa je Jan Špan zadel za 39:37 in prvo vodstvo Olimpije na tekmi. Zmagovalca dvoboja je dala končnica. Po 63:63 je Špan dve minuti in 36 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za vodstvo gostov, Gregor Hrovat je v naslednjem napadu povišal na 67:63. Mitja Nikolić je minuto in dve sekundi pred zadnjim zvokom sirene znižal na 65:67, Hrovat pa je 18 sekund kasneje s trojko Petrol Olimpijo spet oddaljil, ob tem pa postavil končni izid tekme. Rogaška bo v zadnjem kolu Lige za prvaka igrala proti Sixt Primorski, Petrol Olimpija proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi. Obe tekmi bosta v četrtek. Izjavi trenerjev po tekmi: Damjan Novaković, trener Rogaške: "" Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Zelo težka tekma, sploh glede na dogajanje na parketu. Na koncu smo pokazali, da znamo v obrambi odigrati dobro in tako nadomestiti neučinkovitost v napadu, ter prišli do zaslužene zmage."