Najprej hvali svoje, potem se zahvali Olimpiji za korektnost!
Objavljeno Apr 30, 2018
Helios se je z zmago, ki si jo priboril po zelo dobri tretji četrtini, točkovno izenačil na četrtem mestu z Rogaško. To pomeni, da bodo igralci Heliosa in Rogaške v zadnjem kolu, ki bo v četrtek, odločali, kdo bo zadnji polfinalist državnega prvenstva. Rogaška bo takrat igrala proti Sixt Primorski, Helios pa proti Iliriji. Šenčur čaka obračun s Petrol Olimpijo. Liga Nova KBM za prvaka, 13. krog, 30.4. Šenčur GGD - HELIOS SUNS 75:86 (20:22, 18:17, 14:30, 23:17) Murić 31 (9 skokov), Pavić 10 (7 skokov), Gorjanc 9; Mahkovic 19 (8 skokov, 6 podaj), Besedić 14, Močnik (5 skokov, 7 podaj), Pelko (5 podaj) in Brodnik (7 skokov) po 11. Helios je že po dobri minuti tekme vodil z 9:1, prednost je blizu polovice prve četrtine povišal na 16:5, toda Šenčur se ni dal, ob zaključku uvodne četrtine je prišel do 20:22. Druga četrtina je bila izenačena, ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, izid prvega polčasa pa je bil 38:39. Domžalčani so v prestavi višje zaigrali v tretji četrtine, ki so jo dobili s 30:14. Po dveh minutah in 10 sekundah tretje četrtine so povedli s 47:38, prednost pa do 30. minute povišali na 69:52. Zadnjo četrtino so začeli s 5:0 in domači so bili v velikih težavah. Iz teh so se deloma izkopali z delnim nizom 16:1 in tri minute pred koncem so zaostajali le še za sedem točk. Nato je na drugi strani le odgovoril Jaka Brodnik s polaganjem. Slabi dve minuti pred koncem je Božo Đumić z zabijanjem Helios povedel v vodstvo z 82:71, kar je bil prevelik zalogaj za preobrat Šenčurja. Prvi strelec tekme je bil Dino Murić z 31 točkami, do dvojnega dvojčka mu je zmanjkal en skok. Izjavi trenerjev po tekmi: Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "" Jovan Beader, trener Helios Suns: "Čestitke fantom za zmago, ni bilo lahko igrati pod pritiskom nujno potrebne zmage. Hkrati čestitke, predvsem pa zahvala Olimpiji za korektno odigrano tekmo v Rogaški Slatini. S tem slavjem do zadnjega kola ostajamo v igri za polfinale, ko moramo doma nujno premagati Ilirijo, ob tem pa moramo upati še na pomoč Primorske."