Še korak bližje finalu Zahoda Golden State - Houston
Objavljeno May 07, 2018
Če se nam na vzhodu za vstopnico v finale obeta dvoboj Boston – Cleveland, se nam na zahodu morda celo nekoliko bolj pričakovano Golden State – Houston. Oba prvo postavljena nosilca sta namreč prišla do vodstva 3:1 v seriji in bosta imela prav tako oba na svojem parketu na peti tekmi priložnost za dokončen preboj v finale zahodne konference. Prvaki niso dopustili presenečenja in so od začetka tekme v New Orleansu narekovali oster tempo in domačim niso pustili niti enega vodstva. Po vodstvu v prvi četrtini za 17 točk so se ob koncu polčasa domači še uspeli vrniti in odšli na odmor z zaostankom 'samo' sedmih točk, v drugem polčasu pa so potem samo tretjo četrtino Bojevniki dobili za 14 točk in tekma je bila odločena. Pri prvakih je bil razpoložen predvsem Kevin Durant, ki je izkoriščal svojo fizično premoč in mirno polnil koš New Orleansa predvsem iz pol-distance. Na koncu je dosegel 38 točk in 9 skokov. Steph Curry je dosegel 23 točk, od tega 4 trojke, s čimer je na večni lestvici doseženih trojk v končnici na tretjem mestu prehitel Manu Ginobilija, pred njim pa sta še Ray Allen in LeBron James.  Ponovno sta garaško delo v obrambi opravila Draymond Green in Klay Thompson. Anthony Davis je dosegel 26 točk in 12 skokov, Moore jih je dodal 20, Holiday pa 19. Tekma v Salt Lake Cityju je bila malce bolj napeta, vseeno pa domači nikoli na tekmi niso vodili, Rakete pa so v tretji četrtini dosegle najvišje vodstvo, za 19 točk. Na svoj 33. rojstni dan je tako Chris Paul le še zmago oddaljen od sploh svoje prve uvrstitve v konferenčni finale.   Paul je dosegel 27 točk, imel je tudi 12 skokov in 6 asistenc. James Harden je dodal 24 točk, kar 14 že v prvi četrtini. Ponovno je bil obrambno odlično razpoložen Clint Capela, ki je v zadnji četrtini 'zaklenil' raketo in dosegel kar pet blokad, kar so v končnici v zadnji četrtini dosegli le še Greg Ostertag, Dwight Howard in JaVale McGee. Donovan Mitchell je za domače dosegel 25 točk, Joe Ingles 15. Liga NBA, 6.5.2018 GOLDEN STATE – New Orleans 118:92 HOUSTON – Utah 100:87