Suvereni Cleveland čaka naslednjo žrtev
Objavljeno May 08, 2018
Še tretjič zapored je bil v končnici lige NBA Cleveland usoden za Toronto, ki tako dobiva pravi kompleks proti LeBronu Jamesu in celotnemu moštvu iz Oregona. Tokrat niso v seriji prišli niti do ene same zmage in se tako na neslaven način poslovili od sezone, kjer so bili pred končnico celo prvi nosilci vzhodne konference. Do sredine druge četrtine so igralci Toronta nekako še držali priključek, potem pa je sledila serija Clevelanda, ki je dobil polčas za 16 točk, najvišjo prednost, 35 točk, pa si je priigral prav ob koncu tekme. LeBron James je bil ponovno prepričljivo najboljši igralec tekme, spet se je spogledoval s trojnim dvojčkom, dosegel je 29 točk, 8 skokov in 11 asistenc. Ponovno je imel odlično pomoč v Kevin Lovu, ki je dosegel 23 točk. Na drugi strani je Jonas Valanciunas, ki je tekmo začel na klopi, dosegel 18 točk. Prva zvezdnika ekipe, Lowry in DeRozan, sta toliko točk dosegla skupaj. Cleveland zdaj v miru pričakuje zmagovalca dvoboja Boston – Philadelphia. Boston ni izkoristil prve zaključne žogice za uvrstitev v finale vzhodne konference in serija se seli nazaj na njihov domač parket. Podobno kot na tekmi v Clevelandu so tudi tukaj gostje zadnjič vodili sredi druge četrtine, potem pa so domači počasi gradili vodstvo, največ so na začetku zadnji četrtine vodili za 18 točk. Dario Šarić je dosegel 25 točk in 8 skokov, izkazal se je T.J. McConnell, ki je tekmo začel v prvi peterki, dosegel je 19 točk, toliko kot Ben Simmons, ki je imel tudi 13 skokov. Za Boston je Jason Tatum dosegel 20 točk, Marcus Morris 17. Liga NBA, 7.5.2018 Boston – PHILADELPHIA 92:103 Toronto – CLEVELAND 93:128