Boston na zmenek s Clevelandom
Objavljeno May 10, 2018
Boston je že na peti tekmi odločil serijo sebi v prid in se bo tako s Clevelandom pomeril za veliki finale lige NBA. Ekipa Bostona je še sedmič v letošnji končnici zmagala na domačem parketu, daljši niz je Keltom uspel le še leta 2008, ko so dosegli 9 zaporednih zmag pred domačimi gledalci, na koncu pa tudi slavili naslov prvaka. V prvem polčasu sta bili ekipi izenačeni, tik ob polčasu si je Boston a trojko Roziera ob zvoku sirene priigral prvo otiplivejšo prednost 9 točk, ki jo je v tretji četrtini nadgradil v 12 točk, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Toda Philadelphia je s trojkama Šarića in JJ Reddicka odgovorila še pred koncem tretje četrtine, ki jo je dobila za 8 točk, v zadnji četrtini pa tudi prešla v vodstvo. V končnico tekme je Boston stopil z rahlim vodstvom, Philadelphia ni uspela izenačiti 10 sekund do konca preko Embiida, trojka JJ Reddicka pa je prišla prepozno, na drugi strani je s prostim metom, ki ga je sicer želel zgrešiti, zmago potrdil Marcus Smart. Za Boston je Jason Tatum dosegel 25 točk, Jaylen Brown 24. Za goste je novo odlično predstavo pokazal Dario Šarić, ki je dosegel 27 točk in 10 skokov, enako število točk ter še dva skoka več pa je dosegel Joel Embiid. Liga NBA, 9.5.2018 Philadelphia – BOSTON 112:114