Mladinci boljši od Madžarov, Janežič in Gorbachov po 14
Objavljeno Jun 30, 2018
Ljubljana/Kecskemét - Slovenska reprezentanca do 18 let se te dni mudi na Madžarskem, kjer se bo dvakrat srečala z domačo izbrano vrsto. Varovanci Tomaža Fartka so bili na prvi pripravljalni tekmi boljši od Madžarov z 79:67. Drugo srečanje bo na sporedu v soboto ob 19. uri.
Reprezenatnca fantov do 18 let je v ponedeljek začela s pripravami na evropsko prvenstvo divizije B, ki ga bo gostila Makedonija. Po petih dneh priprav so naši košarkarji odigrali prvo srečanje, ki so ga dobili z dvanajstimi točkami naskoka. Varovanci Tomaža Fartka so prevladovali predvsem v prvi četrtini, v kateri so dosegli kar 31 točk. V drugih desetih minutah je sledil padec, po tem ko so Madžari strnili vrste v obrambi. Kljub temu so uspeli Slovenci prebroditi krizo in na odmor so odšli s prednostjo šestih točk. Po glavnem odmoru se je slovenska prednost hitro dvignila na dvomestno številko. Košarkarji v slovenskih dresih so tekmo uspešno pripeljali do konca in zmagali z 79:67. Najboljša streleca Slovenije, ki se bo v petek ob 19. uri še enkrat pomerila z Madžarsko, sta bila Blaž Janežič in Maksim Gorbachov, ki sta dosegla po 14 točk. Petek, 29. junij (Kecskemét): MADŽARSKA : SLOVENIJA 67:79 (18-31, 18-11, 13-17, 18-20) Janežič in Gorbachov po 14, Nemanič 10 in Strel 10, Stavrov 8, Jančar Jarc in Jogan 7, Prepelič 4, Sočak 3, Stergar 2, Kotnik, Kuralt. Sobota, 30. junij, ob 19.00 (Kecskemét): MADŽARSKA : SLOVENIJA Tomaž Fartek, selektor košarkarske reprezentance fantov do 18 let:  "Po prvi odigrani tekmi smo lahko zadovoljni, hkrati pa menim, da imamo še ogromno rezerve v igri. Zelo prijetno sem bil presenečen nad nivojem napada v prvi četrtini, malce manj pa s padcem v drugi. V naši igri je se ogromno nihanj, vendar mislim, da lahko zmanjšamo število napak in gradimo okoli dobrih situacij. Nasprotniku smo prevečkrat pustili večje število neodgovorjenih točk. Proti močnejsim nasprotnikom bo to potrebno bolje nadzirati. Jutri igramo drugo tekmo, na kateri pričakujem korak naprej v naši igri in na koncu zopet pozitiven izkupiček."