Objavljeno Jul 21, 2018
Slovenskim mlajšim članom je uspelo! V drugem polfinalu, v prvem so bili Poljaki s 66:62 boljši od Latvije, so varovanci selektorja Daliborja Damjanoviča s 60:50 porazili Ruse. Slovenija in Poljska se bosta jutri udarili za zlato, obe sta že v diviziji A. Rusija in Latvija se bosta v malem finalu pomerili za zadnjo, tretjo vstopnico v A divizijo in bron. EP U20, B divizija, polfinale, 21.7. SLOVENIJA - Rusija 60:50 (18:12, 7:12, 16:16, 19:10) Slovenija: Bratec 2 (6 podaj), Macura 19 (19 skokov, 2 podaji, 2 blokadi), Oman 16 (4 skoki, 2 ukr. Žogi), Škedelj 2 (5 skokov), Ožegovič 13 (3 skoki), Strmčnik 7 (2 skoka), Vesel 1 (2 skoka) Slovenija si je ob koncu prve četrtine nabrala prvo občutno prednost, 18:12 je bilo. V nadaljevanju je očitno pomembnost tekme naredila svoje, saj sta ekipi do polčasa skupaj zmogli le 49 točk! 25:24 je bilo za Slovenijo, na parketu pa sta bili ekipi, ki imata na tem EP najboljši napad! V tretji četrtini je ob koncu naveza Jan Strmčnik (podaja)&Jurij Macura poskrbela za minimalno vodstvo Slovenije 41:40 po 30 minutah. V zadnji četrtini, bolje rečeno zadnjih 6 minut in 23 sekund je bila na parketu le ena ekipa. Rusi so na klop posadili Motovilova in Klujeva. Kot da se je Slovenija tega razveselila – pri rezultatu 47:46 je Jurij Macura zadel trojko za 50:46 in napovedal enosmeren promet v ruski koš. Rečeno – storjeno! V teh dobrih šestih zadnjih minutah je Slovenija dosegla 13 točk, Rusi štiri. Hvala lepa in srečno jutri, so jim še dejali naši in začeli slavje z nekaj navijači, ki so prišli v Sofijo! Videoposnetek tekme: