Blažič (11) nezgrešljiv, Wilbekin (28) zasenčil Omića (12+7) in soigralce
Objavljeno Oct 18, 2018
Tudi na tretji evroligaški tekmi v letošnji sezoni je Budućnost bila v položaju, ko bi lahko prišla do zmage, a tudi tokrat klonila. Proti Maccabiju je zadnjo četrtino izgubila s 6:20 in kljub 12 točkam in 7 skokom Alena Omića klonila (68:78). Izjemno razpoložen je bil Jaka Blažič, ki ob zmagi Barce sploh ni zgrešil meta. CSKA se je mučil z Darussafako, Panathinaikos pa nadigral Gran Canario. Alen Omić se tudi v tretjem evroligaškem obračunu v dresu Budućnosti ni uspel prebiti od prve zmage. varovanci Aleksandra Džikića so v začetku tretje četrtine vodili že z 11 točkami prednosti (45:34), povsem pa je četa Nevena Spahije nadigrala domačine v zadnji četrtini, ko so Črnogorci v napadu zmogli le 6 točk. Domači košarkarji nikakor niso našli načina, kako zaustaviti znova razigranega Scottieja Wilbekina, ki je zbral kar 28 točk, dodal pa še 4 skoke in 5 podaj. Na drugi strani je bil s statističnim indeksom 12 najučinkovitejši prav Omić. Bolj od pričakovanj je bilo napeto v Moskvi, kjer je CSKA gostil Darussafako. Prvi polčas obračuna, na katerem je pravico med drugim delil tudi Mario Majkić, je presenetljivo pripadel Turkom (31:38), v tretji četrtini pa so Rusi stvari že začeli premikati v pravo smer. Kljub temu je bil obračun napet vse do konca, saj so gostje 17 sekund do konca pri rezultatu 77:74 na voljo imeli napad za izenačenje, a bili neuspešni. V Atenah je gostovala Gran Canaria, ki je v preteklem krogu proti Barceloni zabeležila svojo prvo evroligaško zmago v zgodovini kluba. Tokrat je bila proti razigranim Grkom povsem nemočna in šele v zadnji četrtini uspela znižati svoj zaostanek. Tako kot Maccabi, se je do svoje prve zmage v letošnji evroligaški sezoni prebila tudi FC Bacelona Lassa, ki je 6 minut pred koncem že vodila za 14 točk (74:60), a gostom iz Muenchna dopustila, da so se manj kot 3 minute pred koncem približali na 7 točk zaostanka (76:69). Tedaj je prosta meta zgrešil Devin Booker, zmago pa je kasneje z dvema zadetima prostima metoma potrdil tudi Jaka Blažič, ki je bil s statističnim indeksom 20 tretji najučinkovitejši igralec srečanja. Evroliga, 3. kolo, 18.10. CSKA - Darussafaka Tekfen 79:75 (19:17, 12:21, 26:10, 22:27) (Higgins 14, Kurbanov 13 + 8 skokov; Eric (11 skokov) in Kidd po 15) Budućnost VOLI - Maccabi FOX 68:78 (16:14, 25:20, 21:24, 6:20) (Jackson 13, Gordić (5 podaj) in Omić (7 skokov) po 12; Wilbekin 28 (5 podaj), Roll 12) Panathinaikos - Herbalife Gran Canaria 102:87 (21:14, 29:22, 24:19, 28:32) (Langford in Lekavicius po 16; Eriksson in Evans po 15) FC Barcelona Lassa - FC Bayern 83:73 (26:17, 18:19, 21:18, 18:19) (Singleton 15 + skokov, Pangos 12; Lo 16, Lučić 12) 19.10. Khimki - Anadolu Efes (19.00) Žalgiris - Fenerbahče (19.45) Olympiacos - AX Armani Exchange Olimpia (20.00) Real Madrid - Baskonia (21.00)
Slovenci v Evroligi Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) - 23 minut, 11 točk (2/2 za dve točki, 1/1 za tri točke, 4/4 prosti meti), 5 skokov (4 v napadu, 1 v obrambi), 2 podaji, 2 ukradeni žogi, 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake; indeks 20. Alen Omić (Budućnost VOLI) - 23 minut, 12 točk (5/10 za dve točki, 2/3 proti meti), 7 skokov (4 v napadu, 3 v obrambi), 2 podaji, 2 izgubljeni žogi, 2 prejeti blokadi, 3 osebne napake, 4 izsiljene osebne napake; indeks 12. Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) - 25 minut, 12 točk (3/4 za dve točki, 1/2 za tri točke, 3/4 prosti meti), 3 skoki (vsi v obrambi), 4 podaje, 4 ukradene žoge, 3 osebne napake, 7 izsiljenih osebnih napak; indeks 16. Klemen Prepelič (Real Madrid) Anthony Randolph (Real Madrid)